Manşetler

Buradasın: Bayanlara Özel » Güzellik » Güzellik merkezlerinde ozonterapi yaptırmayın
 

Güzellik merkezlerinde ozonterapi yaptırmayın

Reklam

Tıbbı Ozon Derneğince (TODER) düzenlenen 1. Uluslar arası Ozonterapi Kongresi nde ozon terapinin duayenleri bir araya geldi. Ozonterapi Türkiyede ilk kez tıbbı bir kongrede ele alındı.

Kongre ile ilgili düzenlenen basın toplantısında, Türkiyede ve dünyada ozon gazının hangi alanlarda uygulandığı, klinik çalışmalar ve bu çalışmaların sonuçları açıklandı.

OZON GAZI YAŞA BAĞLI KÖRLÜĞÜN ÖNÜNE GEÇİYOR!

Kongrenin onursal başkanlığını da yapan Prof. Dr. Velio Bocci başta İtalya olmak üzere ozon gazının kullanıldığı alanlardaki başarı oranlarını açıkladı.
Bocci, özellikle yaşa bağlı olarak ortaya çıkan görme kaybı, bulanık görmeye neden olan retina hastalığında ozon gazı tedavisinin görme bozukluklarını yüzde 90 oranında engellediğini söyledi.

Bocci, ozon gazının kullanıldığı alanlara, halk arasında inme olarak adlandırılan (Beyin felci) hastalığının da eklendiğini belirtti.

Tüm dünyada en önemli ölüm nedenlerinden biri olan inmenin önlenmesinde yüzde 60 oranında başarı sağlandığını belirten Bocci, inmenin yarattığı konuşamama, yürüyememe gibi sekellerin ortadan kaldırılmasında da yüzde 30-40 oranında başarı elde edildiğine ifade etti.

Bocci, tip 2 diyabet nedeni ile ayakta oluşan yaralar, kronik kalp hastalıkları, damar hastalıkları, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve özellikle eklem ağrılarında ozon terapinin çok etkili olduğunu kaydetti.

OZON TERAPİ TÜRKİYEDE ARTIK ÜNİVERSİTE HASTANELERİNDE!
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Prof.Dr. Ahmet Dinççağ da bir süre önce İstanbul Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesinde hastaların ağrılarının giderilmesinde ozon terapinin kullanılmaya başlandığını kaydetti.

Kendisinden de örnek veren Dinççağ, bir rahatsızlıktan dolayı kolunu kaldıramaz ve kullanamaz duruma geldiğini ifade etti.
Üç ay boyunca kolunu kullanmaması istenen Dinççağ, sadece bir seans ozon uygulamasının ardından ertesi gün yüzmeye dahi gidebildiğini kaydetti.
Ozonterapinin Türkiyede yeterince tanınmadığını ifade eden Dinççağ, yakın bir zamanda tıbbı müfredata gireceğini ve bu durumun değişeceğini belirtiyor.

OZONTERAPİ GÜZELLİK MERKEZLERİNDE KULLANILMAMALI!
1999 yılında Türkiyede tıbbı olarak ozon gazını ilk olarak Kızılay Tıp Merkezinde kullanan Op.Dr. Muammer Velidedeoğlu, hekim kontrolünde olmayan ozon uygulamalarının tehlikeli olduğunu kaydediyor.
Ozon gazının direkt zayıflatıcı etkisi olmadığını metabolizmayı hızlandırdığından zayıflamaya yardımcı olduğunu dile getiren Velidedeoğlu, gençleşmek için ozon kavramının da yanlış anlaşıldığını dile getirdi.
Ozon yaşlandırmaz demek yanlıştır diyen Velidedeoğlu, vücuttaki zehirli maddelerin atılmasına yardımcı olduğu için sağlıklı bir yaşlanma sağladığını ifade etti.

OZON TERAPİ DOMUZ GRİNİN ÖNLENMESİNDE VE TEDAVİSİNDE DE ETKİLİ!
Yapılan toplantıda, ozonterapinin tüm dünyada ve Türkiyede etkili olan domuz gribinin H1N1 önlenmesin de ve tedavisinde etkili olduğu vurgulandı.
Ozon gazı vücuda değişik şekil de uygulanabiliyor. Vücuttan bir miktar alınan kana uygun dozda ozon gazı enjekte ediliyor ve ozonla karışık kan hastaya tekrar veriliyor.

Bu şekilde aşı olarak da uygulanan ozon gazı, eklem ağrılarında da hastanın cilt altına direkt veriliyor.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?