Manşetler

Buradasın: Sağlık » Genel Sağlık » Halsizlik önleyen şifalı bitkiler nelerdir?
 

Halsizlik önleyen şifalı bitkiler nelerdir?

Reklam

Günümüzde insanlar tembelleşmeye başladı, nedendir bilmem ama şehirlerde yaşayan özellikle de büyük şehirlerde yaşayan insanların çoğu halsizlikten yakınır durur. Halsizlik için biraz araştırma yaptıktan sonra bir makale buldum belki faydası dokunur diye ekledim

Halsizlik günümüzü biza zehir eden bir durumdur. Öyle ki hiçbirşey yapamayacak kadar güçsüz hissederiz kendimizi, yataktan çıkmak dahi istemeyiz. İşte böyle durumlarda hemen kurtarıcı şifalı bitkilere başvurabiliriz.

İşte kendinizi zinde hissetmenizi sağlayacak bazı şifalı bitkiler;

*Elma
*Adaçağı
*Ihlamur
*Kekik
*Hindiba
*Zencefil
*Nane
*Ihlamur
*Antep Fıstığı
*Badem

Bu bitkilerin bir çoğunun çayı yapılabilmektedir. Kendinizi halsiz hissettiğiniz  zamanlarda hazırlayacağınız Adaçağı, Ihlamur çayı, Nane çayı Elma çayı gibi bitkisel çaylar halsizliği üzerinden almanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca Halsizlik için uygulanabilecek bazı formüllerde aşağıdadır.

***- Çekirdekleri çıkarılmış olmak kaydıyla 4 erik, 2 şeftali, 3 badem miksere konup, karıştırılır. Ağır ağır içilir.

***- 100′er gram kuşburnu, ahududu, böğürtlen yaprağı, mersin yaprağı karıştırılır, 1 çorba kaşığı alınıp 1 bardak suya konur. 10 dakika kaynatılır, 2 saat demlendirilir. Süzüldükten sonra 100 gram süzme bal ilave edilir. Her gün 1 çay bardağı içilir.

***-1 bardak kaynar suya 1′er çay kaşığı toz zencefil, toz havlıcan, süzme bal konur. 10 dakika bekletildikten sonra içilir. Üzerine 1 çorba kaşığı Antepfıstığı yenir. Günde 2 kere.

***- Et kaynatılarak suyu alınıp, içine bal ve biraz sirke ilave edilerek şerbet yapılıp, aç karnına birer bardak içilecektir.

***- 5′er gram havlıncan, zencefil kaynatılıp çay gibi içilir. Üzerine Antep fıstığı yenir. Bu terkip romatizmaya da iyi gelir.

***- Pelin otu kaynatılır şeker veya bal ilave edilerek birer bardak içilir.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?