Manşetler

Buradasın: Haberler » Teknoloji » HD-SIM Kart : 128MB Kapasite + Geliştirilmiş Güvenlik
 

HD-SIM Kart : 128MB Kapasite + Geliştirilmiş Güvenlik

Reklam

nfineon Technologies ve Micron Technology 128MB kapasiteli HD-SIM’i (high density subscriber identity module: yüksek yoğunluklu kullanıcı kimlik modülü) duyurdu.

HD-SIM teknolojisi ile SIM kartlarda güvenlik ve fonksiyonellik konusunda iyileştirmeler yapılmış olacak. Ayrıca bir SIM kart için fazlasıyla yeterli belleği sayesinde grafiksel açıdan zengin menüler ve uygulamalar yüklenebilecek. Ayrıca operatörlerin vereceği destekle SIM kartla beraber gelen uygulamaları silebilecek ya da güncelleyebileceksiniz. Böylece telefondan telefona geçişte birçok konuda yaşadığımız aktarma sorunları ortadan kalkacak.

Teknik detaylardan kısaca bahsedecek olursak bu sim kartlarla mühendisler Infineon Güvenlik Kontrolcüsü ve HD-SIM kartlar için optimize edilmiş Micron NAND flash Bellek’ler kullanılacak. Micron 50nm(nanometre) ve 34nm teknolojisini kullanacak.

HD-SIM kartlar 2009′un sonlarında piyasada görülebilecek. Eğer ülkemizdeki operatörlerden çok hızlı bir hamle gelmezse çıkış tarihinden yaklaşık bir yıl sonrasında yani 2010′un sonlarına doğru HD-SIM kartları ülkemizde yerini alabilir.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular