Manşetler

Buradasın: Haberler » Yaşam » HGS Kalan Bakiye Nasıl Öğrenebilirim?
 

HGS Kalan Bakiye Nasıl Öğrenebilirim?

Reklam

HGS Kalan Bakiye Nasıl Öğrenebilirim?

Kartlı geçiş sistemi yani KGS yerini HGSye bıraktı. Peki ya HGS sorgulamasını nasıl yapacaksınız? Bu konu ile ilgili elimize geçen bilgileri sizler ile paylaşacağız. Sizinde konu ile ilgili fikirlerinizi yorumda bize bildirmenizi istiyoruz. HGS sayesinde artık durup kartınızı okutmanıza gerek yok sadece aracınıza monte edilen kartta geçiş yapınca cihaz otomatik olarak algılar. Aksi takdirde araçlarında HGS kartı kullanmayanlar ücretin 10 kadı kadar idari paza cezası ile karşı karşıya kalacak. HGSnin en güzel özellği ise durmadan geçiş yapmalarıdır. Bu durum trafiği de azaltan bir durum.

Bu siteye girdiğiniz zaman aşağıdaki gibi bir görsel karşınıza çıkacaktır.  Resimde de görüntülediğiniz gibi e-posta yazan kutucuğa HGS kartınızı alırken verdiğiniz e-mail adresini yazmanız gerekmektedir. Ardından sizin belirlemiş olduğunuz şifreyi girerek giriş yapabilirsiniz. Buradan bakiyenizin ne kadar kaldığını görebilir ve bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

Eğer HGS geçişinde kartsız geçiş yapmışsanız cezanızı buradan sorgulayabilirsiniz.

Ceza Sorgulamak için tıklayınız.

Peki neden HGS?
Daha ekonomik ve uzun ömürlü,
Trafiği hızlandırması
Türkiyedeki bütün PTT firmalarında bulunabiliyor,
Kopyalanamaz özelliğinin olması,
Durmadan geçiş yapabilmeniz için..

Kelime anlamı ile Hızlı Geçiş Sistemi olması gerçekten ismine uymuş. Eski KGS sisteminde durup kartınızı okutmanız gerekiyordu ama artık HGSyi aracınıza yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Sistem siz durmadan HGS kartınızı algılayacak teknolojiye sahip.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?