Manşetler

Buradasın: Sağlık » Saç Bakımı » Hızlı Saç Uzatmanın Yolları Nelerdir Tarifi
 

Hızlı Saç Uzatmanın Yolları Nelerdir Tarifi

Reklam

Hızlı Saç Uzatmanın Yolları Nelerdir Tarifi

Kadınlar saçları konusunda çok değişken ve karasız tavırlar içerisine girebilmektedirler. Bazen içlerinde olan bir sorun ile birlikte saçlarını ani bir karar ile keserek sonradan pişman olmaktadırlar. Bilindiği gibi saç normal şartlar altında biraz geç uzar. Bu sebeple kadınların pişmanlığı iki kat artmış olur.

Bilindiği gibi bazı saçlar çok geç uzar bazıları ise daha çabuk uzar bu saçın genel yapısıyla ilgilidir. Fakat bazı bilimsel geçerliliği kanıtlanan yöntemler kullanılarak saçı normalden daha hızlı uzatabilmek mümkündür. Sizde malzemeleri alıp evde kolaylık ile yapıp, uygulayacağınız kürler ile saçlarınızın uzamasına destek olabilirsiniz. İlk kez kullananların yaptıkları yorumlara göre bu bitki kürleri ilk etapta saç dökülmesine sebep olmaktadır. Daha sonra ise bu saçların yerine daha güçlü saçlar çıkmaktadır.

Bu bitki kürleri içerisinde en fazla kullanılan bitki kürü sinameki ile yapılan bitki kürüdür. Bu bitki kürünün hazırlanışına gelirsek öncelikle bir tutam sinamekiyi bir çay bardağı suyun içerisinde on dakika kaynatıyoruz. Kaynadıktan sonra bir süre ılıması için bekliyoruz. Ilıdıktan sonra bir tatlı kaşığı badem yağı ve az bir miktar bepanthen koyuyoruz. Ardından bütün malzemeleri aynı kap içerisinde iyice harmanlıyoruz.

Bu harmanlama işlemi bittikten sonra iş saçlarımıza geliyor. Malzemeyi saçlarımıza masaj yaparak iyice yediriyoruz. Ardından bir bone yardımı ile başımızı sarıyoruz. Yaklaşık olarak iki saat bekliyoruz. Son aşamada ise saçlarımızı şampuan ile iyice yıkayarak duruluyoruz.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?