Manşetler

Buradasın: Haberler » Gündem » İbrahim Tatlısesi Kim Vurdu? Adı Nedir İsmi Abdullah Uçmak Kimdir?
 

İbrahim Tatlısesi Kim Vurdu? Adı Nedir İsmi Abdullah Uçmak Kimdir?

Reklam

İbrahim Tatlısesi Kim Vurdu? Adı Nedir İsmi Abdullah Uçmak Kimdir? Abdullah Uçmak - Abdullah Uçmak kimdir - İbrahim Tatlısesi kim vurdu.

Tatlısese yönelik saldırıyla ilgili gözaltına alınanlar arasında araçta bulunan kişiler de yer alıyor

Ünlü türkücü İbrahim Tatlısese düzenlenen silahlı saldırının faili olarak Abdullah Uçmak ile yirmi adamı gözaltına alındı. İstanbul Organize Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamında 36 ayrı adrese baskın düzenlendi ve Uçmak ile birlikte 20 kişi gözaltına aldı. 12 kişinin daha arandığı soruşturma kapsamında olayı bizzat Uçmakın yaptığı ve saldırıda kullanılan aracında kiralık olduğu belirlendi.

Saldırıda kullanılan Fiat marka kiralık otomobil de ele geçirildi.

TATLISESİ TEHDİTTEN YARGILANDI
Türkücü İbrahim Tatlısesin soruşturmasında Sauna Çetesi ile ilgili çalışma yapan polis, 10 yıl önce 3 adamıyla Tatlısesi ölümle tehdit ederek, para istediği iddiasıyla yargılanan organize suç örgütü lideri Abdullah Uçmak ve adamlarını da yakın takibe aldı. Eski İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesinde yargılanırken Tatlısesin hasmı olduğunu açıklayan Uçmak, Mayıs 2002 tarihinde tutuklu olarak çıkarıldığı duruşmada Tatlıses ile aramızda geçmişe dayanan bir husumet var. Benden intikam almak için iftira atıyor demişti.

Duruşma bitiminde ise tehditler yağdıran Uçmak, İbrahim Tatlıses, seni i. yapacağım. Kazığa oturtacağım. Sen görürsün p Karına kurşun sıkacağına bana kurşun sık. Karı gibi gelip de şikayetçi olma. Mermiyi bana atacaksın ulan çakal diye bağırmıştı.

6 AY ÖNCE TAHLİYE OLDU
İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesinde çete lideri olmak suçundan yargılandığı davada hüküm giyen Abdullah Uçmakın uzun namlulu silah bulundurduğu da iddia edilmişti. 6 ay önce Eylül 2010 tarihinde tahliye olan Uçmak ile İbrahim Tatlıses son olarak 20 Mayıs 2002 tarihindeki duruşmada yüzleşmişti. Sanatçı İbrahim Tatlısesten tehditle para istediği ileri sürülen Abdullah Uçmak, 3 adamı ile birlikte yargılandığı davada haraç istemediğini ileri sürmüştü. Uçmak, Tatlıses daha önce oğlu ve yeğenine beni vurdurdu. İntikam almaya çalışıyor dedi. Tatlıses ise Uçmakı telefonla aradığını belirterek, Benden para istedi. Durumu kötü olduğundan kan parası olarak 25 milyar verdim. Bu son olayda telefonla bana Bir hesabımız var. Vermezsen kötü olur dedi. Şikayetçiyim şeklinde ifade verdi.

UÇMAK: İLGİM YOK ÜZÜNTÜ DUYDUM
İstanbulda yaşayan Uçmak, İbrahim Tatlısesin vurulması olayının ardından avukatı Ekrem Demirer ile görüştü. Avukat Demirer, müvekkili Abdullah Uçmakın Tatlısesin vurulması olayıyla ilgisinin olmadığını söylediğini belirtti. Geçmişe dayalı bir husumetin olduğunu doğrulayan avukat, Uçmakın kendisine olaydan dolayı üzüntü duyduğunu ve kimin yaptığı konusunda da bir fikrinin olmadığını açıkladığını ifade etti.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 
- 05.10.2012 - 19:56
ibrahim tatlıses hiç bisey yapmamıs