Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » Genel Bilgiler » İnternet Giriş Sayfamı Değiştiremiyorum – Çözüm
 

İnternet Giriş Sayfamı Değiştiremiyorum – Çözüm

Reklam

Explorer Açılış Sayfası Degiştirme

Çoğunlukla internet explorerda yaşanan bu sorundan kurtulmak o kadar basit ki.İnternet explorer sayfanızı açdığınızda bir bakıyorsunuz karşınızda bilmediğiniz bir site ve bu sayfayı degiştirmenize izin vermiyor işin aksi tarafı kimi zaman siteler aşırı derecede pc yi kasar .

Anlayacağınız bir şekilde anlatayım sizlere böyle sorunlar sizin pc nize girdiginiz internet siteleri veya indirdiğiniz bir programdan pc nize bulaşır.Bilgisayarınıza devamlı bir takım dosyalar indirerek pc niz içerisinde kısa zamadan tüm dosyalarınıza bulaşır ve trojanlar devamlı pcnizde dolaşır bilgisayarınızın yavaslıgındanda bunu anlayabilirsiniz…

İnternet Giriş Sayfamı Değiştiremiyorsanız sizlere 4 yöntemle anlatacağım bu sorundan kurtulmanız için

Yöntem 1

Bilgisayarınızı Ad-Aware  programı ile taratın pc nize bulaşan trojanı bulup silecektir.Ad-Aware programının mutlaka güncelleyip taratın yoksa bir etkisi olacagını sanmıyorum veya HijackThis programını çalıştırıp fixlememiz gerekmektedir. Ad-Aware ve HijackThis programını google arama motorundan arayacak ulaşabilirsiniz.

Yöntem 2

İnternet explorero açın ve Araçlar >> İnternet seçenekleri >> Genel bölümünden Giriş sayfasının hemen altından boş kullan seçenegi mevcut onu tıklayarakda kurtulabilirsiniz fakat bu geçici çözümdür.Bilgisayarınızı mutlaka güncel bir antivirüsle taramanız gerekmektedir.

Yöntem 3

Bu yöntemdede bilgisayarın Grup ilkesi bölümünden yararlanacagız.
Şimdi bilgisayarınızdan Başlat menüsünü tıklayın ve çalıstır bölümüne gelin oraya “gpedit.msc” yazın karşınıza Grup İlkesi gelecektir.Eger gelmediyse çalıştır bölümüne ” cmd” yazın daha sonra komut penceresine “gpedit.msc” mutlaka gelecektir grup ilkesi  daha sonra grup ilkesi bölümünden Kullanıcı Yapılandırılması >> Yönetim şablonları >>Windows bileşenleri >> İnternet explorer  bölümünü tıklayın karşınıza aşağıda bulunan resim gibi bir bölüm gelecektir.

İnternet Explorer Açılış Sayfası Değiştime
Internet Explorer

Daha sonra yukarıdaki resimdeki gibi kırmızı çerceve içerisine alınmış bölümü bulunuz ve sağ tıklayarak özellikler veya iki defa mausu çift tıklatıkdan sonra aşagıdaki resimdeki gibi bir bölüm gelecektir.

İnternet Explorer Açılış Sayfası Değiştime

Yukarıdaki seçeneklerden Etkin veya yapılandırılmadıyı seçerek giriş sayfanızı degiştirebilirsiniz.Her yöntemde söyledigim gibi pc nizi güncel antivirus programlarıyla taratmanız gerekmektedir.

Yöntem 4

Bu yöntemde ise sizlere karışık gelebilir ama en kolayı bence Bilgisayarınızdan çalıştır bölümüne ” regedit ” yazın ve karşınıza kayıt defteri düzenleyicisi bölümü gelecektir.Kayıt defteri düzenleyinizden İster ctrl + f tuşuna basın ister pencerede bulunan Düzen kısmından Bul seçegini tıklayarak arama penceresine ” start page ” yazınız.Örnek aşagıdaki resim gibi :

İnternet Explorer Açılış Sayfası Değiştime

Sonrakini bul butonunu tıkladıktan sonra aşagıda resimdeki gibi sizi bölümü götürecektir.

İnternet Explorer Açılış Sayfası Değiştime

Start Page yi sag tıklayarak degiştiri tıklayın ve Deger verisi bölümüne açılış sayfanızı yazın benim google.com oldugu için öyle gözüküyor.

Umarım yukarıdaki yöntemler sizlere yararlı olmuştur bu sorundan kurtulursunuz inşallah eger yapamıyan arkadaşlar olursa yorumlarda bizlere yazarsalar elimden geldiği kadar yardımcı olacagım..

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?