Manşetler

Buradasın: Haberler » Gündem » İranın nükleer tesislerini bombalayabiliriz
 

İranın nükleer tesislerini bombalayabiliriz

Reklam

ABD Genelkurmay Başkanı Michael Mullen’ın ABD’nin İran’a olası saldırısının olumsuz etkiler yaratacağını açıklamasının ardından ABD ordusundan bu kez “Saldırı yapabiliriz” açıklaması geldi.

ABD Merkez Kuvvetler (Centcom) Komutanı Orgeneral David Petraeus, İran’ın nükleer tesisleriyle ilgili aralarında ”bombardıman” da dahil olmak üzere askeri planlar üzerinde çalıştıklarını söyledi.

ABD’nin Irak ve Afganistan’daki güçlerinin komutan Petraeus, Amerikan televizyonuna yaptığı açıklamada, bölgeden sorumlu komutanlık Centcom’un büyük çeşitlilik gösteren durumlara yanıt vermek için birçok senaryo ve plan tasarlamamasının sorumsuzluk olacağını belirtti.

Amerikalı general, İran’ın nükleer tesisleri ve bunların bir saldırıya karşı korunaklı hale getirilmesi olasılığıyla ilgili bir soruya, bu tesislerin hepsinin bombalanabileceği yanıtını verdi.

Amerikan planlarıyla ilgili hiçbir ayrıntıya değinmeyen Orgeneral Petraeus, her eylemin etkisinin dikkatle değerlendirildiğinin altını çizdi.

Petraeus, İran nükleer krizinin hala diplomatik yollardan çözülebileceği ümidini taşıdığını belirterek, ”Kritik noktaya henüz gelmedik” dedi…

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?