Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » İş Başvuru ilanları » İş kurmak İsteyen Engelliye 100 bin TL Başvuru Ve Şartları
 

İş kurmak İsteyen Engelliye 100 bin TL Başvuru Ve Şartları

Reklam

İş kurmak İsteyen Engelliye 100 bin TL Başvuru Ve Şartları

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan işini kurmak isteyen engelli vatandaşlara müjde verdi. Herkesin merakla beklediği ve patron olmak isteyen engelliler için girişimci desteğinde bulunacaktır. Bakanlık  kendi işyerini açmak isteyen engelli vatandaşlar için bir adım attı.

Başvuruları internetten yapabilecek olan engelli vatandaşlar artık kendi işlerinin sahibi olabilecekler. Engelli olan vatandaşlara 100 bin TL’ye kadar hibe verileceğini duyuran bakanlık aynı zamanda engelli olan vatandaşa yardımcı olmak amacıyla işi konusunda uzman olan kişilerde yardımcı olacaktır. Binevi koçları olacak diyebiliriz. Engelli vatandaşlara verilen destek 4 aşamadan oluşuyor.. Bu aşamalar sırasıyla;


İşletmenin kuruluşu,
Malzeme alımı,
İşletme Gideri,
Sabit yatırım için 70 bin TL’lik hibe ile ödeme yapılacak.

Bu desteğin geri ödemesi ise engelli olan vatandaşın iş yerini kara geçtiği zamandan itibaren adım adım gerçekleşecek. Peki bu kurdukları işten kar etmezlerse ne olacak diye kafalarda soru işareti oluşmaya başlamıştır. Devlet henüz bu konu hakkında bilgi vermezken projeleri için kendilerine yardımcı olacak uzmanlar eşliğinde gerçekleşecek. Bakanlık bunu neden yapıyor diye aklımıza gelmiyor değil.. Bu sayede bakanlık 300 bine yakın engellinin maaş alanlarının sayısını düşürecek herkes iş sahibi yapacak..

Engelliler heryerden başvurabilir mi?
Kafalarınızda oluşan bir diğer soru işareti ise engelli olan girişimcilerin hangi illerde başvuru yapabilecekleri. Herhangi bir il sınırlaması bulunmamaktadır. Bulunduğunuz illerden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

AYRINTILI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 
ayşe kayış - 18.02.2013 - 12:29
benim eşim özürlü bu konuyla ilgili ne düşündüğüme gelince.ben 41 yaşındayım şimdiye kadar gördüğüm en mükemmel yönetimdeyiz..fakirin yanında olan tek hükümet ALLAH başbakanımızdan razı olsun geleceğe umutla bakabiliyoruz.. bizleri kimse hesaba almaz sorunlarımızıda dinlemezdi sadece acıyarak bakarlardı .bu uygulamaların dogru yerde kullanılıp başarıya ulaşması dileğiyle