Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » Genel Bilgiler » İstanbul Lisesi 8. Liseler Arası Kısa Film Yarışması Bilgi
 

İstanbul Lisesi 8. Liseler Arası Kısa Film Yarışması Bilgi

Reklam

Türkiye’nin köklü okullarından olan İstanbul (Erkek) Lisesi, 7 sene önce düzenlemeye başladığı Türkiye’deki lise öğrencileri arasında düzenlenen ilk ve tek ulusal kısa film yarışması olma özelliğine sahip olan Liseler Arası Kısa Film Yarışması’nı bu sene de tüm Türkiye genelinde devam ettiriyor. Amacı öğrencilere genç yaştan itibaren sinema sevgisi kazandırarak Türk sinemasının geleceğine katkıda bulunmak olan yarışma, genç yönetmen adaylarına fırsatlar sunmakta. İstanbul Lisesi Liseler Arası Kısa Film Yarışması tüm lise öğrencilerini kısa film çekmeye davet ediyor. Sinema çevreleri tarafından büyük takdir gören yarışma, geçtiğimiz sene, Isparta?dan Sinop?a, İzmir?den Gaziantep?e; ülkemizin 25 ilinden gelen 124 kısa filme ev sahipliği yaptı.

Yarışma jürisinde; oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan, Ruhi Sarı, Hasibe Eren, Bennu Yıldırımlar, Özge Özberk, Yiğit Özşener, Sezin Akbaşoğulları, Ragıp Savaş; yönetmen Selim Demirdelen, Selim Evci, Haşmet Topaloğlu; yapımcı Didem Döşer; İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ceyhan Kandemir, Altyazı Dergisi Yazı İşleri Müdürü Nadir Öperli ve İELEV adına Elif Posos-Devrani yer alıyor.

Jüri değerlendirmesi sonucunda birinci seçilen filmin yönetmenine HD kamera, ikinciye dijital fotoğraf makinesi, üçüncüye IPOD ve mansiyon olarak DivX DVD oynatıcı gibi çeşitli ödüller veriliyor.

Son katılım tarihi 6 Mayıs 2011! Yarışma sonuçları, genç sinemacı öğrencilerin ustalar ile bir araya geleceği ve ödüllerin sahiplerini bulacağı, haziran ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek olan ödül gecesinde açıklanacak.

Yarışma süreci, katılım şartları, ön başvuru ve iletişim için tüm bilgi ve gelişmelere İstanbul Lisesi Sinema Kulübü internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

www.ielsinema.com
Okul Telefonu: 0(212) 514 15 70

İstanbul Lisesi Sinema Kulübü

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?