Manşetler

Buradasın: Haberler » Gündem » İstanbul Otopark Projesi Nedir?
 

İstanbul Otopark Projesi Nedir?

Reklam

Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda seçimler yaklaştıkça yeniliklerde başladı. İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ tarafından başlatılan yeni bir projenin Adı İStanbul Otopark Projesidir.

Haberin devamına göre:

İstanbul Emniyet Müdürlüğü "İstanbul Otopark Projesi" adında yeni proje başlattı. Buna göre; İstanbul sınırları içerisinde trafikten men edilen, park yasağı olan yerlere park edilen ve güvenlik nedeniyle çekilen otomobillerin nerede olduğu 1550?ye SMS atılarak öğrenilebilecek.
Sistemin başlamasıyla birlikte otomobil sahipleri, otomobillerinin nereye çekildiğini öğrenebilmek amacıyla, polisi aramak zorunda kalmayacak.
SABİT FİYAT UYGULAMASI
DHA?nın haberine göre; vatandaşlar tüm operatörlerden mesaj bölümüne yazıp boşluk bırakarak araç plakasını yazıp 1550?ye SMS gönderecek. Gelen SMS cevabında; otomobil otoparka çekilmiş ise hangi otoparka çekildiği, iletişim bilgisi, neden dolayı çekildiği, otopark ve çekici ücretleri hakkında bilgi olacak. Böylece otopark ve çekicilerin farklı fiyat tarife uygulamasının önüne geçilebilecek.
GÜVENLİK UYGULAMASINA ÜCRET YOK
Yeni sistemle birlikte otomobilleri güvenlik nedeniyle çekilen vatandaşlar çekici ve otopark ücreti ödemeyecek. Bu bilgi de SMS ile telefona gelecek. Sürücüler bu mesajı göstererek ücret ödemeden otomobillerini otoparklardan alabilecek.
İstanbul sınırları içinde çekilen araçların yeri SMS ile öğrenilebilecek. Yeni projeye göre; otomobilleri güvenlik nedeniyle çekilen vatandaşlar çekici ve otopark ücreti ödemeyecek.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?