Manşetler

Buradasın: Haberler » Yaşam » İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali
 

İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali

Reklam

İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali Vikipedi, özgür ansiklopediKontrol edilmemişGit ve: kullan, ara
 
ITEF logoITEF, İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali, 31 Ekim - 3 Kasım 2009 tarihleri arasında ilki gerçekleştirilmiş ve her yıl tekrarlanan bir uluslararası edebiyat festivalidir. Türkiyenin ilk uluslararası edebiyat festivali olma özelliğini taşır.

Festivale ev sahipliği yapan şehir İstanbuldur. Birincisi, 32 ülkeden 50 yabancı toplam 83 yazar katılmış, [1]. Adını yazar Ahmet Hamdi Tanpınardan alan festivalin 2009 yılı teması Şehir ve Zaman olarak belirlenmiştir.

İkincisi 30 Ekim - 02 Kasım 2010 tarihlerinde Harenin ana sponsorluğunda düzenlenecek festival, bu yıl 30 farklı ülkeden 70 yazarı edebiyat tutkunlarıyla buluşturacak. Yeraltı edebiyatının çağdaş yorumcusu, Rus edebiyatının en önemli isimlerinden Vladimir Makanin, Mısır’ın Nobelli yazarı Necip Mahfuz’un manevi oğlu ilan ettiği, çağdaş Mısır edebiyatının önde gelen isimlerinden Gamal Gitani, Tirza isimli romanı 21. yüzyılın en iyi romanlarından biri seçilen Arnon Grunberg gibi yazarların katılacağı İTEF 30 Ekim – 02 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. İTEF 2010 teması "Şehir ve İnsan" olarak belirlenmiştir.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?