Manşetler

Buradasın: Haberler » Gündem » Japonya 8.9 Depremi Görüntüleri Video İzle
 

Japonya 8.9 Depremi Görüntüleri Video İzle

Reklam

Japonya 8.9 Depremi Görüntüleri Video İzle Japonya 8.9 Deprem Görüntüleri - Japonya 8.9 Depremi - Japonya 8.9 Depremi 2011

Japonya’nın kuzeydoğu sahilini vuran 8.9 büyüklüğündeki depremin ardından meydana gelen tsunamide çok sayıda bina yıkıldı. En az bir kişinin öldüğü deprem ve sonrasında yaşanan tsunamide çok sayıda kişinin de yaralandığı bildirildi.

Merkez üssü başkent Tokyo’ya 324 km uzaklıkta olan depremin ardından oluşan tsunaminin vurduğu şehirlerde araç, ev ve binalar dev dalgalarla sürüklendi.

Sendai kenti sahilinde dalga boyunun 10 metreyi bulduğu ifade edildi.

Tsunaminin etkisiyle çok sayıda binanın yıkıldığı ülkedeki ilk ölüm haberinin Tokyo’nun doğusunda kalan bir kentten geldiği bildirildi. Deprem ve ardından meydana gelen tsunamide çok sayıda kişinin de yaralandığı belirtildi.Tokyo yakınlarındaki Chiba bölgesindeki bir petrol rafinerisinde yangın çıktığını bildiren BBC, 5 nükleer tesisin ise güvenlik önlemiyle kapatıldığını belirtti.

ABD Jeoloji Kurumu depremin büyüklüğünü 8.9 olarak açıkladı. TSİ 07.46′da meydana gelen depremin ardından son bir saat içinde 6′nın üzerinde 5 artçı sarsıntı daha yaşandığı bildirildi.

Aralarında Rusya, Tayvan, Endonezya, Şili, Peru ve Avustralya’nın da bulunduğu 53 ülke için tsunami uyarısı yapıldı.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?