Manşetler

Buradasın: Sağlık » Şifalı Bitkiler » Karadut Faydaları ve Zararları
 

Karadut Faydaları ve Zararları

Reklam

Karadut Faydaları ve Zararları

Yaz ayının en güzel meyvelerinden biridir karadut. Özellikle son yıllarda oldukça rağbet gören bir meyvedir. Tercih edilmesinin en büyük sebebi çok faydalı bir bitki olduğunun ortaya çıkarılmasıdır. Doktorlar tarafından sürekli çok faydalı bitkiler kategorisinde gösterilmektedir. Biz bilmesek de yediğimiz doğal meyveler bizleri birçok hastalıktan korur ve Vücut direncimizi yükseltir.

Karadut şurubunun kalp dostu olduğu araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Kalbi koruyarak doğal bir biçimde kalp damarlarını genişlettiği bilinmektedir. Bunun dışında vücudun fiziksel olarak güçlenmesine ve aktivitelere daha yoğun katılmamıza faydası olduğu söylenmektedir. Yani yorgun vücutlar için olmazsa olmaz bir meyvedir. Karadutun bağırsakları da hızlı çalıştırdığı bu sebeple kabızlık sorunlarına çözüm ürettiği de bilinmektedir. Bunun yanında dişler için de büyük bir dosttur diyebiliriz. Diş eti hastalıklarına karşı da karadut önerilmektedir.

Ayrıca çok güçlü bir antioksidan özelliği gösterdiğinden bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Ayrıca içeriğinde bulunan maddeler gereği kan yapıcı bir özelliği de vardır. Yapılan araştırmalara göre karadut’un bilinen hiçbir zararı yoktur. Her yaşa her insana faydalı bir meyvedir denilirse yeridir. Karadut ve karadut ürünleri ürünler ile tüketilmesi amaçlanmıştır. Karadut’un kendisini yemeyenler için pekmez, karadut şurubu veya karadut reçeli de bulunmaktadır. Doğanın bize en büyük armağanlarından biri olan karadut fiyatı ile de ulaşılabilir bir meyvedir. Bunu yanında doğal olarak tüketilmesinde ve döneminde yenilmesinde fayda görülmektedir.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?