Manşetler

Buradasın: Sağlık » Genel Sağlık » Karın Kası Yapmak İçin Önemli Kurallar ve Formüller
 

Karın Kası Yapmak İçin Önemli Kurallar ve Formüller

Reklam

Karın Kası Yapmak İçin Önemli Kurallar ve Formüller

Karın kası yapmak için dikkat etmeniz gereken bir çok kural bulunmaktadır. Karın kası yaparken bir insan doğru beslenmeli ve formülleri uygulamalıdır. Doğru beslenen ve formüllere uyan birisi daha çabuk sonuç almaktadır. Karın kası yaparken uymanız gereken ilk kural, kalkar kalkmaz su içilmelidir.

Diyetisyenlere göre; bunu yapmanız yaklaşık 90 dakika sonra metabolizmanızın yüzde 24 daha iyi çalışmasını sağlıyor. Dahası, önceki araştırmalar da yeterli su aldığında vücuttaki kas hücrelerinin daha hızlı geliştiğini gösteriyor. Karın kası yapmak istiyorsanız günde en az 2,5 litre su için.Araştırmalara göre;kahvaltı etmeyenlerin sarkan göbeklere sahip olma ihtimali, edenlere göre 4,5 kat daha fazla. Ne kadar çok kahvaltı ederseniz, mide kası çıkarma ihtimaliniz o kadar fazla olur.


Herkesin mide kası vardır; ama bazılarınınki yağ tabakası altında kaybolur. Bu yüzden, karın kaslarınızı çıkarmak için sonsuz tekrarda mekik çekmenize gerek yok. Önce o yağ tabakasından kurtulmanız gerekir. Göbek eritmek için en etkili yöntemin kardiyo antrenmanı olduğunu düşünüyorsanız, haksız değilsiniz. İnişli çıkışlı tempoda yapılan kardiyo antrenmanı ile metabolizmanızın 39 saat boyunca daha yüksek hızda çalıştığı bir gerçek.
En iyi sonucu elde etmek için, haftada üç gün tüm vücudunuzu çalıştıracağınız ağırlık antrenmanı yapın. Ancak, egzersiz yaptığınız o günler arasında en az bir gün dinlenmeyi de ihmal etmeyin.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?