Manşetler

Buradasın: Biyografi » Tiyatro - Oyuncu » Kenan İmirzalıoğlu Kimdir? Biyografisi Ve Resimleri
 

Kenan İmirzalıoğlu Kimdir? Biyografisi Ve Resimleri

Reklam

Kenan İmirzalıoğlu Kimdir? Biyografisi Ve Resimleri

Kenan İmirzalıoğlu biyografisinde okuyacaklarınız: Kenan imirzalı oğlu kimdir? Nerelidir, hayatı,  oynadığı dizi ve filmleri hakkında genel bilgileri bulabilirsiniz.

Yaşamı:

Yakışıklı ve genç kızların sevgilisi her yaptığı işte ses getiren Kenan İmirzalıoğlu 18 Haziran 1974 tarihinde Ankarada doğdu. Orta ve Lise Eğitimini Ankara’da Ailesinin yanında gerçekleştirdi.Üniversiteyi ise İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünde bitirdi.Hiç beklemediği bir anda kendini mankenlik dünyasının içinde bulan başarılı sanatçı daha sonra arkadaşlarının teşvikleriyle Best Model of The World yarışmasına girerek birinci oldu.

Daha sonra dizi teklifleri almaya başlayan başarılı oyuncu ilk olarak kendini ‘’Deli Yürek’’ filminde gösterdi.Daha sonra başarılı performansı ile yönetmenlerin ilgi odağı halene gelen genç oyuncu,bu diziden sonra ‘’Alacakaranlık’’,’’Deli Yürek:Bumerang Cehennemi’’ gibi sinema filmlerinde rol aldı. Bu sinema filmlerinde sonra yıldızı daha da parlayan başarılı oyuncu sırasıyla Mustafa Şevki Doğanın üstlendiği Son Osmanlı Yandım Alide. 2007de televizyon dizisi Acı Hayatta. Son olarak Kabadayı adlı filmde ve "Ezel" adlı dizide kendini gösterdi.

Ayrıca:

Kenan İmirzalıoğlu, 18 Haziran 1974 tarihinde Ankara'nın Bala İlçesi'ne bağlı Üçem Köyü'nde doğar. ilkokulu doğduğu köyde okur. 12 yaşına gelince orta öğrenim için Ankara'ya teyzesinin yanına gider. Ortaokul ve liseyi Ankara'da bitirir.

Başarılı bir öğrenci olan Kenan İmirzalıoğlu, ayrıca okulun basket takımında oynar. Üniversite seçme sınavını ilk girişte kazanamaz. Köyüne döner ve üniversite sınavına hazırlanır. İkinci girişinde Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'nü kazanır ve İstanbul'a gelir.
İmirzalıoğlu, okul arkadaşlarının ısrarı üzerine bir ajansta mankenliğe başlar. Daha sonra Best Model Of Turkey'in elemelerine katılır ve birinci seçilir. Birinci olduğu için Best Model Of The World'e katılır, orada da birinci olur. İlk defa bir Türk, bu yarışmada dünya birincisi olur.

Yarışmadan sonra İmirzalıoğlu’na dizi teklifleri başlar. Yönetmen Osman Sınav, ona Deli Yürek dizisinin başrol oyunculuğunu teklif eder. Osman Sınav’ı sevdiği için teklifi kabul eder. Dizi çok beğenilir. Diziden sonra Deli Yürek Bumerang Cehennemi adlı filmin başrolünde oynar.
İmirzalıoğlu, Deli Yürek süreci bittikten sonra dil eğitimi için Amerika'ya gider. Amerika’dan dönünce bir çok film ve dizi için teklif alır. Uğur Yücel'in yazıp yönettiği Alacakaranlık dizisini kabul eder. Daha sonra aynı kadronun hazırladığı Yazı Tura adlı sinema filminde rol alır.

Osman Sınav, 1962 Yılı'nda gösterime giren Acı Hayat isimli Türk filmini dizi yapmaya karar verir. Sınav, film için Kenan İmirzalıoğlu’na teklif götürür. İmirzalıoğlu, şimdi Acı Hayat dizisinde oynuyor.

Kenan İmirzalıoğlu’nun hayatından kısa notlar

*Annesi Yıldız Hanım, babası Mustafa İmirzalıoğlu. Ailesi çiftçi… Kenan İmirzalıoğlu, ailesinin üç çocuğundan en küçüğü. Ailenin diğer fertleri abla Yasemin Hanım, ağabey Derviş İmirzalıoğlu. Ağabey makine mühendisi…

*Kenan İmirzalıoğlu'nun soyadı, ‘bey’ anlamına gelen ‘mirza’ kelimesinden türemiştir. Soyu, Akkoyunlu Devleti Hükümdarı Uzun Hasan'a dayanıyor.

*Dedesi Mir Mustafa Bey, bölgenin ileri gelenlerinden ve Atatürk'ü evinde ağırlamış bir isim.
*1.90 cm boyunda ve 46 numara ayakkabı giymekte.
*Gece hayatını sevmiyor.
*Müzik dinlemeyi ve kitap okumayı seviyor.
*Çayı çok seviyor, aşırı derecede çay tiryakisi. En çok sevdiği çay, evde kendisinin hazırladığı özel harmanlı çay.
*Yemekte eti çok seviyor.
*Kahvaltıda ise mutlaka bal yiyor.
*Ormanlık yerleri ve dağları seviyor, doğaya karşı büyük bir tutkusu var.

2012'de yeni dizisi için 4.000.000$ alarak Türkiye'de bir dizi oyuncusu için en yüksek ücreti aldı.

Rol aldığı filmler ve ödülleri:

1998-2002 "Deli Yürek" Yusuf Miroğlu Dizi
2001 "Hayat Bağları " Kendisi Dizi
2001 "Deli Yürek: Bumerang Cehennemi " Yusuf Miroğlu Film
2003-2005 "Alacakaranlık " Ferit Çağlayan Dizi
2004 "Yazı Tura" Cevher Film
2005-2007 "Acı Hayat" Mehmet Kosovalı Dizi
2006 "Son Osmanlı Yandım Ali " Ali Film
2007 "Kabadayı" Devran Film
2009 "Ejder Kapanı" Akrep Celal Film
2009-2011 "Ezel" Ezel Bayraktar Dizi
2012 "Uzun Hikaye" Bulgaryalı Ali Film
2012- "Karadayı" Mahir Kara Dizi

1. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Kenan İmirzalıoğlu Kimdir? Biyografisi Ve Resimleri 2. Resmi büyütmek için üzerine tıklaKenan İmirzalıoğlu Kimdir? Biyografisi Ve Resimleri
3. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Kenan İmirzalıoğlu Kimdir? Biyografisi Ve Resimleri 4.Resmi büyütmek için üzerine tıklaKenan İmirzalıoğlu Kimdir? Biyografisi Ve Resimleri
5. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Kenan İmirzalıoğlu Kimdir? Biyografisi Ve Resimleri 6. Resmi büyütmek için üzerine tıklaKenan İmirzalıoğlu Kimdir? Biyografisi Ve Resimleri
7. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Kenan İmirzalıoğlu Kimdir? Biyografisi Ve Resimleri 8.Resmi büyütmek için üzerine tıklaKenan İmirzalıoğlu Kimdir? Biyografisi Ve Resimleri
9. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Kenan İmirzalıoğlu Kimdir? Biyografisi Ve Resimleri 10.Resmi büyütmek için üzerine tıklaKenan İmirzalıoğlu Kimdir? Biyografisi Ve Resimleri

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?