Manşetler

Buradasın: Sağlık » Estetik » Kişiye Özel Lazer Terapi Yöntemi
 

Kişiye Özel Lazer Terapi Yöntemi

Reklam

Finelifting yöntemini şu şekilde açıklayabiliriz: Cam kurşun geçirmeyebilir ama gün ışığım içinden geçmesine İzin verir. Yani ışık, çok katı ve sağlam yapılardan kolayca geçer. Gözle göremediğimiz binlerce farklı ışık dalgası mevcuttur. Bunlar duvardan bile hızı etkilenmeden geçebilir. Onları tutup yakalayan bir maddeyi bulana kadar da yoluna devam eder. Işığı durduran bu maddeye ?kromofor? denir.

Her ışık dalgasını seven farklı bir kromofor mevcuttur, örneğin insan yüzünü ele alırsak; yüzümüzdeki mimik kaslarına yüksek güçle bir ışık dalgası verebilirsek, tıpkı yüz germede olduğu gibi bu kasları ışıkla germek mümkün olabilir. En önemlisi hedeflenen kas dışında hiçbir doku bundan olumsuz şekilde etkilenmemiş olur. Çene kenarı ve gıdıda toplanan yağ dokusunu da yine sadece bu dokuya etki eden güçle bir ışık dalgasını göndererek yok edebiliriz. İşte tüm bu çalışmalar ışığında Finelifting?i (Facial Improvement by New Fillers and Lights) geliştirdik. Bu lazer terapi yöntemi sayesinde kişi, cerrahi metodların yerine, önceden seçilmiş onlarca farklı lazer ışığı kullanılarak kesişiz, kansız, dikişsiz ve anestezisiz olarak tedavi ediliyor.

Bu sisteme dair bilimsel çalışmalardan bahseder misiniz?

Son yedi yıldır aralarında olduğumuz bir grup Amerikalı ve israilli doktorla birlikte bu ışık çalışmalarını sürdürüyoruz. Tabii bu çalışmaları destekleyen ve NASA?ya bile teknoloji salan medikal firmalar var. Bunlar bizim istediğimiz teknolojileri geliştiriyorlar. Son iki yıldır biz de bu konuya önem verdik.

Peki, lazer terapi ciltteki sorunlara nasıl etki ediyor anlatır mısınız?

Örneğin 4o-50 yaşlarında kilolu, açık tenli, yüzü ve alnında güneş lekeleri olan, yüz çevresi gevmemiş, göz çevresi kırışmış olan bir kadını ele alalım. Bu, ağır bir yaşlanma olgusu. Bu tabloda yapmamız gereken; her bölge, kırışıklık, sarkma gibi durumlar için, farklı lazerler (farklı dalga boyları) kullanmak. Örneğin göz kapaklarım germek içûı kullanacağımız lazer dalga boyu 10 bin olacaktır. Burada amaç ilk 300 mikronluk tabakadaki suyu kullanarak, ciltte mikro delikler açmak ve haftalar içinde bu mikro delikler kapanırken aynı zamanda cildin gerilmesini sağlamak. Bu süreç içinde yaptığımız özetle, cildi daha gergin hale getirmek ve bu sayede canlılığının artmasını sağlamak.

Yaşlılık belirtilerini tamamen ortadan kaldırmak mümkün mü?

Evet, söylediğim gibi ihtiyaca göre farklı şiddette lazer ışınları kullanarak zamanla ortaya çıkan bütün yaşlanma belirtilerine müdahale etmek mümkün.

Peki, bahsettiğimiz bu İşlemden sonra ciltte herhangi bir kızarıklık oluşuyor mu? İşlem sırasında acı duyuluyor mu?

Lazer terapi uygulamalarının genelinde rahatsızlık verecek bir acının söz konusu olmadığım söyleyebiliriz. Elbette cildin hassasiyet durumuna ve kişinin ağrı eşiğinin yüksekliğine göre kısa süreli kızarıklık ve ağrı oluşması? mümkün.

Kaç seans yaptırmak gerekiyor?

İstenilen sonucu elde etmek için İki-dört seans uygulama yapmamız yeterli oluyor.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?