Manşetler

Buradasın: Haberler » Teknoloji » Knight Online yeni rakip OGAME !
 

Knight Online yeni rakip OGAME !

Reklam

Facebook hesabı olan herkesin anında oynayabileceği oyun Ogame, Knight Online ve FarmVille gibi oyunların rakibi olacak.

Anadolu Efesi isimli uygulama Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nı konu alıyor. Dönemin coğrafi koşulları, askerlerin kostümler, kullanılan araçlar uzun bir ön çalışma sonucu olduğu gibi oyuna yansıtıldı.

4,5 AYDA ORTAYA ÇIKTI
İlk beş günde 2 bin 600 kez oynanan Anadolu Efesi’nin ön çalışması 2 ay, üretim süreci ise 2,5 ay sürdü. Şu anda oyunda bulunan Arıburnu ve Sarıkamış Cepheleri’ne yakın zamanda yeni cepheler de eklenecek.

Facebook Connect teknolojisinin kullanıldığı ilk oyun olma özelliğini taşıyan Anadolu Efesi’nin grafik kalitesi ise yabancı oyunları aratmayacak cinsten.

AMAÇ NE?
Kendi alanında Türkiye açısından ilkleri taşıyan ve Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nın işlendiği Anadolu Efesi oyununda amaç, kurgulanmış haritalar üzerinde savunma birlikleri ile stratejiler geliştirerek, düşman birliklerinin cepheyi geçmesine izin vermemek. Oyuncular, savunma hatları oluşturulurken farklı özelliklere sahip savunma birliklerini seçer, yerleştirir ve en iyi strateji için geliştirirler.

DÜŞMAN BİRLİKLER
Oyundaki haritalarda belli bir güzergah üzerinde hareket etmekte olan düşman birlikleri direnç, hız ve önem gibi farklı özelliklere sahipler.

NASIL OYNANIYOR?
Anadolu Efesi ” Tower Defense ” tarzındadır. Herhangi klavye/fare performansına bağlı olmaması, gerektiğinde oyunu durdurabilmeniz her türlü ortamda kolaylıkla oynayabilmenize imkan sağlıyor.

Oyunun yapımcıları Cem Öztürk ve Serhat Nasırlıoğlu Anadolu Efesi hakkında bilgiler verdiler. Cem Öztürk, tüm prosesini hazırlarken, Serhat Nasırlıoğlu da oyunun görsel ve işitsel tasarımını üstlendi.

Oyun haritalara bölünmüştür, her cephede belli sayıda düşman birliği bir çok kez cepheyi yarmak için sızma hareketi yapacak, amacınız düşman birliklerini haritanın çıkışına ulaştırmamak.

Her denemelerinde farklı tipte ve sayıda olacaklardır, engellediğiniz her düşman tipi için puan ve altın kazanacaksınız, bu altınlarla zorlu ve kalabalık düşman birliklerini engelleyecek güçlü savunma birlikleri oluşturmalısınız.

Hızlı Başlangıç
Klavye tuşları ile ( w tuşu, a tuşu, s tuşu, d tuşu ) haritada dolaşınız, fare ile oyun panelinden savunma birliği seçip, farklı özelliklere sahip askerlerden altınınız yettiği herhangi birini tutup-sürükleyerek haritaya bırakınız.

Oyna düğmesine basmanızla beraber düşman birlikleri haritaya girmeye başlayacakladır. Yerleştirdiğiniz savunma birlikleri bu düşmanları durdurmaya çalışacaktır. Elediğiniz her düşman için altın kazanacak, bu altınlarla savunma biriminiz üzerine tıkladığınızda çıkan panelden biriminizi güçlendirmede, etki alanını gemişletmede, hızlandırmada veya haritaya başka savunma birlikleri eklemede kullanabilirsiniz.

Oyun sırasında çıkmak istediğinizde menü’den çıkışı tıklarsanız, puanınız hesabınıza eklenir.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?