Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » Genel Bilgiler » Kola Nasıl Yapılır Zararları Ve Yararları Nelerdir
 

Kola Nasıl Yapılır Zararları Ve Yararları Nelerdir

Reklam

Kola Nasıl Yapılır Zararları Ve Yararları Nelerdir

Kola ile ilgili son yıllarda çok spekülatif açıklamalar yapılmaktadır. Kolanın nasıl yapıldığı ve hangi sırları taşıdığı gerçekten en merak edilen konuların başında geliyor. İnsanların bu kadar çok içtiği içeceğin içeriğindekileri bilmeye de hakları muhakkak vardır. Bütün kolalarda olmasa bile kolaların yüzde seksen gibi bir kısmında Cochineal böceğinde yapılan bir özütün olduğu bilinmektedir.

Bu böcek Kanarya Adaları ve Meksika da yetişmektedir. Kola üreticileri tarafından yapılan yorumlara göre bu böcek bir dizi işlem geçirdikten sonra kolaya katılmaktaymış. Böcekler toplanıp kurutulup ezildikten sonra karminik aside çevrilir. Daha sonra bu karminik asit kolanın içerisine karıştırılır. Kola içeceği ile ilgili çok fazla olumlu şey söylenemez. Aksine birçok olumsuz şey söylemek mümkündür. Bilimsel araştırmalara göre kolanın içerisinde oldukça fazla şeker vardır.

Kola içildikten bir süre sonra vücutta aşırı şeker salgılaması olur. Şeker hastaları için bir şok etkisi yarata bilmektedir. Şeker eksiği olan hastalar için ise iyi sayılabilir. Bilinen genel bir yargıya göre bir çay bardağı kolanın içerisinde 12 küp şeker kadar şeker vardır.

Sadece bu basit bilgiden yola çıkarak kola içerek ne kadar şeker tükettiğimizi tahmin edebiliriz. Ayrıca kola içerisindeki bazı maddeler vücutta bağımlılık yaratmaktadır. Bir daha içme hissi ortaya çıkmaktadır. Ayrıca kola vücutta açlık hissi de oluşturmaktadır. Açlık hissi sizde tekrar kola içme hissini oluşturacaktır.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?