Manşetler

Buradasın: Sağlık » Genel Sağlık » Kulak Ağrıları Ve Kulak Enfeksiyonları
 

Kulak Ağrıları Ve Kulak Enfeksiyonları

Reklam

Kulak Ağrıları Ve Kulak Enfeksiyonları

Kulak ağrısı duyan kişiler eğer bunu sık aralıklar ile şiddetli bir biçimde yaşıyorlarsa kesinlikle bu durumu çok ivedi bir biçimde araştırmalıdır. Derhal bir uzmana görünerek gerekli tetkikleri yaptırmalıdır. Aksi halde çok daha olumsuz sonuçlar ile karşılaşılabilir. Kulak ağrıları genel itibari ile lenf bezlerinde yaşanan bir enfeksiyon ile ortaya çıkmaktadır. Kabakulak hastalığı da kulak ağrılarına sebebiyet vermektedir. İç kulak veya orta kulakta yaşanan bir sorun da kulak ağrısına neden olabilmektedir.

Özellikle orta kulak iltihabı son derece tehlikeli olabilmektedir. Orta kulak iltihabında burun veya boğazdaki iltihabın bir şekilde kulağa kadar ilerlemesi ve enfeksiyonun yerleşerek ağrıya sebep olmasıdır. Orta kulak iltihabı teşhisi konulduktan sonra antibiyotik tedavisi verilmelidir. Ardından gerekirse kulak içerisin çok iyi bir biçimde temizlenmelidir. Genel kulak enfeksiyonlarında antibiyotik ve asetaminofen tedavileri son derece etkilidir. İlk zamanlarda belirli oranlarda ses kaybı olsa da Antibiyotik yardımı ile kulaktaki kir ve enfeksiyonların temizlenmesi ile artı eski duyma düzeyinize geleceksiniz.

Eğer çocuğunuzda veya çevrenizde kulak ağrıları ve enfeksiyonları yaşayan birini görürseniz paniğe kapılmayın. Bazen kulak zarında meydana gelen delinmeler de enfeksiyon riski oluşturabilir. Genelde çocuklar kısa sürede bu enfeksiyonları vücuttan atabilirler. Ardından kendilerini toparlarlar. Bunun yanında bilinmesi gereken önemli konular da vardır. Çocuklarınızın kulaklarından sarımsı bir sıvı gelirse paniğe kapılmayın aslında bu iyiye işarettir. Çünkü bünye kendisi enfeksiyonu doğal yollar ile dışarı atmıştır.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?