Manşetler

Buradasın: Sağlık » Estetik » Liposelection Yağ Aldırma Estetiği Nedir
 

Liposelection Yağ Aldırma Estetiği Nedir

Reklam

Yağ aldırma estetiği liposuction vucuttaki fazla yağların sıvı ile eritildikten sonra yağlı bölgeye vakum uygulanarak yağların emilmesi işlemidir. Liposuction kelimesinin türkçe anlamını merak edenler için lipo ?yağ? suction ?emmek? anlamını taşımaktadır.

Liposuction tekniğinde uygulanan işlemler sırası ile yağlı bölgeye fizyolojik lokal anestezi ve epinefrin kanamayı azaltıcı ilaçlar verilerek suyun yağ hücrelerinin arasına kolayca girmesine yardımcı olurlar ve bu işlem sonucunda hücreler daha kolay bir şekilde dışarıya çıkartılır şişirilen biçimlendirilir bu işlemler sırasında kanama önlenmiş olur. Son yıllarda bu yöntemle beraber hastadan yağ alma işlemi çok daha kolay ve kanamasız olmaktadır.

Yağ Aldırma Estetiği Liposuction için Uygun Hastalar

Diyetlerle, Sporla, Bitkisel İlaçlarla incelmeyen bölgelerinde yağları olan hastalara bu uygulama yapılır. Yağ aldırma estetik işlemi vücudun her bölgesine uygulanabilir. Erkek hastalarda bu uygulama genellikle memelere ?jinekomasti? karın bel ve bacak kısımlarına bayanlarda ise bu işlem sıklıkla basen, kalça, boyun, karın, bel, sırt, bacak, baldır kısımlarına uygulanmaktadır. Uygulanan yağ aldırma estetiği ile hastanın vücut hatları düzene girer hasta bu durumun sonunda daha ince ve estetik bir görünüm kazandırır.

Liposakşın işlemi bir zayıflama metodu değildir, hastanın vucut hatları öncesine göre bir şekil kazandığından hasta zayıflamış gibi görünür. Örnek verilmek gerekirse basen ve belden alınan yağlarla buralarda incelme sağlanır, böylece hastanın kalça boyutları küçülür, bu da onu zayıflamış gösterir. Bayanlarda görülen selülüt sarkmalarını tek önleyen ve kalıcı olarak tedavisi eden yöntem liposuction yöntemidir. Yağ aldırma estetiği ergenlik çağını geçmiş kadın veya erkeklerde rahatlıkla uygulanabilir.

Liposakşın uygulaması hastanın cerrahının önerilerinede dikkat ederek lokal veya genel anestezi tercih edebilir. Yağ aldırma estetiği ameliyatı ile beraber başka estetik operasyonlarda uygulanabilir örnek olarak meme büyütme, karın germe estetiği operasyonları gibi. Halk arasında söylenen liposuction, liposakşın, Liposhaping, lipoline, liposoft gibi terimler tamamen aynı tekniktir.

Yağ Aldırma Estetiği liposakşın sonrası

Geçirilecek estetik operasyondan sonra normal yaşama dönüş şaşırtıcı derecede erken olur. Hastalar ameliyatın ertesi günü normal yaşamlarına döner. Hastane veya klinikte kalmayı gerektirmeyen bir operasyondur. Sıkı bir çorap veya korseyi yaklaşık 3-4 hafta süre ile giyerler ki bu işlem sonrası iyileşmeyi hızlandırmak için gereklidir.

Morluklar ıslak teknikte kuru tekniğe oranla oldukça azdır ve 2-3 haftada tamamen kaybolur. Ağrı yok denecek kadar azdır ( kuru teknikte çok fazla ) ve hastalar ancak Liposuction yapılan yerlerine bastıklarında ezik, çürük ağrısı duyarlar.

Liposuktion Ameliyatının Riskleri

Ameliyat sonrası oluşacak komplikasyonlar diğer bütün ameliyatlarda olduğu kadardır ve oldukça nadirdir. Hastalarda ameliyat sonrası bazen uygulama alanlarında geçici uyuşukluk meydana gelebilir…

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?