Manşetler

Buradasın: Sağlık » Diyet » Liposelection Yağ Aldırma Yöntemleri Hangileridir ?
 

Liposelection Yağ Aldırma Yöntemleri Hangileridir ?

Reklam

Sizlere bu yazımızda LİPOMATİK İLE LİPOSCULPTURE?dan bahsetmek istiyoruz. Bunlarda bir çeşit yağ alma yöntemleridir. Liposuction lipo yağ demek suction emmek demektir. Dilimizde bu terim liposakşın olarakta geçmektedir.

Ucu keskin bir kanül yardımı ile fazla olan yağların kanülün keskin kenarı ile bir güç uygulanarak oradan kazınması şeklinde tarif edilebilir. bu da vücutta fazla yağ olan bölgede bir travma meydana getirdiği ve fazla miktarda kanama oluşturduğu için alınabilecek yağ miktarıda sınırlanmaktır.

LİPOMATİK İLE LİPOSCULPTURE?de ise kanüller titreşimli ve hareketlidirler uygulama yapacağımız bölgedeki yağları dışarıya almadan önce kanuller sayesinde yağı eritiyoruz ve erimiş halde elimize masaj yaparak dışarıya doğru yağı bu bölgeden uzaklaştırıyoruz.

Bu daha az travma daha az şişme ve daha az kanamaya sebep olmaktadır. Böylelikle çok daha fazla miktarda yağı alabilmekteyiz bu miktarın derecesi ise normla klasik liposuctionda 3 ila 5 lt olarak tabir edilirken biz LİPOMATİK İLE LİPOSCULPTURE yöntemleri ile 6 ila 8 lt kadar yağ alabilmekteyiz

Hastada ise çok fazla dengesini bozmadan aynı gün veya bir gün sonra ayağa kaldıracak şekilde bu uygulamayı rahatlıkla yapmaktayız.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?