Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » Eğitim » Lise Mezunlarına Kpss Kalktı Mı 2013
 

Lise Mezunlarına Kpss Kalktı Mı 2013

Reklam

Lise Mezunlarına Kpss Kalktı Mı 2013

Lise mezunlarının son günlerde en çok konuştuğu konulardan biri olan Lise mezunları KPSS sınavına girecek mi girmeyecek mi soruları.. Peki gerçekten resmi açıklamada böyle bir şey söz konusu mu değil mi ? Gelin birlikte öğrenelim. Sizler için kapsamlı bir araştırma yaptık.

Eğer sizinde bu konu ile ilgili bilginiz varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Yorumlaşarak sizin gibi bu konuda yardımcı olmak isteyen arkadaşlara yönlendirme yapabilirsiniz. Bu sayede sizde bu konu hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Yazımızın devamında lise mezunları KPSS sınavına giriyor mu ile ilgili bilgiye sahip olabilirsiniz. 

 
Bildiğiniz üzere Lise Mezunları için KPSS kaldırılacak konusu son zamanlarda çok konuşuluyordu. Bu konu ile ilgili olanların çoğu bilecektir ki çift rakamlı yıllarda sınava giriş yapılıyordu.

Yani lisans mezunu olan öğrenciler B kategorisinden kadro bulamaya çalışan üniversite mezunları ise 2008, 2010, 2013 gibi çift rakamlı yıllarda sınavlara girdi. Bu durum lise mezunları içinde geçerli olup 2012 yılında mezun olan liseliler KPSS sınavına girmeyecktir. Bu sınav yapılmayacaktır.

Lakin bu değilki 2014 yılında sınav olmayacak. 2014 yılında tüm mezunlar sınava giriş yapabilecektir. 
 

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?