Manşetler

Buradasın: Haberler » Teknoloji » Majel Google Android Özellikleri Ve Fiyatı
 

Majel Google Android Özellikleri Ve Fiyatı

Reklam

Majel Google Android Özellikleri Ve Fiyatı

Appleın yeni akıllı telefonu iPhone 4S üzerinde tanıttığı sesli asistan uygulaması Siri bu çemberde yeni bir çekişmeninde içinde.

Google uzun bir süredir kendi sesli asistanı üzerinde çalışmaktaydı. uygulama, adını Star Trek filmindeki federasyon bilgisayarını seslendiren Majel Barrett-Roddenberryden alıyor adıda Majel kod. 

Majel temel olarak Googleın Voice Actions adlı çoğu Android cihazında bulunan uygulamayı temel alıyor. Siride olduğu gibi doğal dili işleyerek sesli komutlarla uygulamaları harekete geçiriyor.

Projeyi geliştiren grup ise Googleın X DEPATMANI  Google ‘ın gelecegi için çalışmaktalar. New York Times gazetesine göre X DEPARTMANI bu yıl bitmeden Majel’ı açıklama niyetinde, Ocak veya Şubat ayları da olabilir.Google yeni projesi için Enterprise yıldız gemisindeki sese duyarlı sistemi baz alıyor. İlk versiyonda yapılacak listesi oluşturma, alarm ayarlama, arama yapma gibi basit işlemler sunulacakken telefon hareketlerini ve uygulamalarını kontrol edecek özellikler daha sonra eklenecek.

Googleın 2010 yılında satın aldığı Phonetic Arts firmasının bu projenin perde arkasındaki ekip olduğu belirtiliyor. Ekranda beliren anime bir karakterden ziyade daha insansı seslerle Majel kullanıcılara seslenecek. Yeni proje CES 2012 veya MWC 2012 gibi bir fuarda da lanse edilebilir. Googleın sesli asistan bölümündeki deneyimi merak konusu. 

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular