Manşetler

Buradasın: Biyografi » Sporcu » Merve Aydın Kimdir? Biyografisi ve Resimleri
 

Merve Aydın Kimdir? Biyografisi ve Resimleri

Reklam

Merve Aydın Kimdir? Biyografisi ve Resimleri

Üstün başarısı ile atletizm konusunda Merve Aydın başarıları ile cevap veren özel ve ünlü bir atlet olarak hayatımıza girmiştir. Her geçen gün adının yayılmasına sebep olacak derecede sınıflandırılmış olan başarı defterini kabartan sayfaları ile sürekli gündemde olgun biri olarak yer edinmiştir. 1990 doğumlu olmasına rağmen kendisinden daha büyük atletleri de geride bırakacak kadar aşarı elde etmiş önemli bir sporcudur.

 

ENKA takımında oynayan ve de branşı atletizm olan önemli oyunlarından biri olan Merve, 2008 yılında Dünya Atletizm Şampiyonası ve de 2011 yılında Avrupa 23 yaş altı Atletizm şampiyonasında 800 metrelik koşusu ile gümüş madalya alarak Türkiye' nin adını farklı bütünlemeler ile başarıya yönelik duyurmuştur.

Her zaman sporun gözdesi olan Merve Aydın kimdir olarak en küçük yaşta büyükbaşları toplayan önemli sporcularımızdan biri olarak bilinmekte ve de Türkiye' nin gururu haline gelmektedir. Londra 2012 yılı Yaz Olimpiyatları' nda kadınlar 800 metre seçimlerinde ikinci seride yarışmış olan sporcumuz Merve, yarış esnasında kötü bir zamanlama yüzünden sakatlanmış olup yarışı bir 35' lik derece ile bitirdi.

 

Bu surumda bile yarışa devam etmiş olması ise o zamanlarda oldukça büyük ses uyandırmış ve herkese ne denli harika bir sporcu olduğu yolunda ilerleme göstermiş olduğunu kanıtladı.

Bunun yanı sıra sürekli nesillerinde merve aydın kimdir sorusuna o ünlü bir atlet demesi adına gelişim gösterilmiş ve Türkiye' ye en verimli bir sporcu olması konusunda yardımcı olmuştur.

1. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Merve Aydın Kimdir? Biyografisi ve Resimleri 2. Resmi büyütmek için üzerine tıklaMerve Aydın Kimdir? Biyografisi ve Resimleri
3. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Merve Aydın Kimdir? Biyografisi ve Resimleri 4.Resmi büyütmek için üzerine tıklaMerve Aydın Kimdir? Biyografisi ve Resimleri
5. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Merve Aydın Kimdir? Biyografisi ve Resimleri 6. Resmi büyütmek için üzerine tıklaMerve Aydın Kimdir? Biyografisi ve Resimleri

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?