Manşetler

Buradasın: Sağlık » Mide Sağlığı » Mide Asidini Düşürmek için Neler Yapılmalı
 

Mide Asidini Düşürmek için Neler Yapılmalı

Reklam

Mide Asidini Düşürmek için Neler Yapılmalı

İnsan vücudunun en hassas bölgelerinden biri midedir. Vücuttaki birçok değişiklik mide sorunlarını tetikleyebilir. Stres de bu tetikleyen unsurlar içerisinde en büyük paya sahiptir. Çoğu zaman Aşırı stresin midedeki tepkisi yanma olmaktadır. İnsanların çoğu direk ilaç alarak bu sorunlarına çözüm bulmaya çalışmaktadırlar. Ama uzmanlar bu tür bir durumda hemen ilaca sarılmayı önermiyorlar.

Çünkü fazla ilaç kullanımı bir süre sonra vücutta tepkisizliğe sebep olmaktadır. Vücut ilaca bağışıklık kazanarak artık eskisi kadar duyarlılık göstermemektedir. Bu sebeple ilaca sarılmadan önce yanmayı engelleyecek bitkisel gıdalara yönelmelidir. Bazı yiyecekler mideye rahatlama getirir. Bu rahatlama sağlayacak yiyecekler iyice araştırılmalıdır. Ayrıca her ürün herkese iyi gelecek diye genel bir yargı da yoktur. Yüzde yüz başarılı olmasa da bazı gıdaların yanma için azaltıcı etkilerinin olduğu bilinen bir gerçektir.

Öncelikle yanma sorunu olan kişiler kızartmalardan kesinlikle uzak durmalılar. Bununla beraber yağlı yiyecekleri de bu sınıfa alabiliriz. Çok yağlı soslu yiyecekler ve kremalardan uzak durmalılar. Fazla çikolata kesinlikle tüketmemelidirler. Çünkü çikolatanın içerisindeki yağ rahatsız edici bir düzeydedir. Mideye zarar vererek yanmaya sebep olur. Eğer çikolata bağımlısı iseniz yemeden olmaz diyorsanız yağ oranı az olan bitter çikolataya yönelebilirsiniz. Özellikle kafein içeren yiyeceklerin tümünden uzak durmak gerekir. Çünkü kafein mide düşmanıdır. Çay, kahve, kola gibi içecekler de mide yorgunluğuna sebebiyet verdiği için bunlardan da uzak durulmalıdır.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular