Manşetler

Buradasın: Haberler » Magazin » Muhteşem Yüzyıl Ne Zaman Bitiyor?
 

Muhteşem Yüzyıl Ne Zaman Bitiyor?

Reklam

Muhteşem Yüzyıl Ne Zaman Bitiyor? Muhteşem yüzyıl dizisi yayından kaldırıldı gibi haberlerle son zamanlarda sık sık rastlıyoruz. Dizinin Osmanlı Devleti’ni düşünen bir kısım RTÜK’e şikayette bulunuyor. Bunun üzerine dizi yayından kaldırılacak mı gibi dedikodular çıkmaya başladı. Dizi söylenenlere göre 2013 yılının Haziran ayında ekranlara veda edecek. Lakin dizinin kıyafetleri hala tartışma konusu. Osmanlı sarayında dekoltenin olmadığını savunun insanlar ise bu durumdan şikayetçi. Çünkü dizi sadece Türkiye’de değil diğer Avrupa ülkelerinde de ilgi görmüş ve Osmanlı Devleti’yle ilgisi olmadığı savunulmuştu.

Başbakan daha önce katıldığı bir açılış töreninde konuşmasında Muhteşem Yüzyıl dizisine sert eleştiride bulunmuştu. Başbakan Erdoğan şunları söyledi;  "Biz öyle bir Kanuni, öyle bir Sultan Süleyman tanımadık. Dizinin yönetmenlerini kınıyorum. Yargı gerekli kararı vermeli. Buna karşılık Nebahat Çehrede başbakana yanıt verdi

Nebahat Çehre bu konuyla ilgili şunları söyledi;
Savaşlar verildi. Ancak her bölümde de savaş verilemez. Bu gerçekten inanılmaz bir bütçe gerektirir. “Ecdadımız savaştaydı, haremde pineklemedi” diyenler öyle olmasını çok istiyorsa örtülü ödenekten bir bütçe çıkarsınlar, o parayla da her bölüme savaş sahneleri çekilip konulsun. Oysa ‘Muhteşem Yüzyıl’da emeği geçen herkese teşekkür edilmeli. Gençler onun sayesinde tarih kitaplarını karıştırmaya başladı. Ülkemizi ve bizleri yurt dışında tanıttı, sevdirdi. Geçende bir Amerikalı oyuncu gelmişti, “Amerika’da Türk dizilerini, filmlerini izliyoruz ve çok beğeniyoruz. Mesela, Bruce Wills sıkı bir Nebahat Çehre hayranıdır” dedi (gülüyor). Bruce Wills’in benim hayranım olması sadece beni değil hepimizi mutlu etmeli. Hep biz mi onlara hayran olacağız! Dedi ve ekledi.

Bugüne kadar bir Başbakan’ın film ya da diziye müdahalesini hiç hatırlamıyorum ama bir zamanlar sansür olayımız vardı sinemamızda. Bence şu anda ülkemizin komşularıyla ilgili sorunlarına bakılmalı, ekonomiye bakılmalı, teröre bakılmalı… Bir diziyle niye uğraşılır ki, anlamıyorum. diye yanıt verdi.

 

1. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Muhteşem Yüzyıl Ne Zaman Bitiyor?

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 
bir emre aydın hayranı - 26.05.2013 - 20:03
bence dizi hemen ekrana veda etsin.hiç güzel bir dizi değil.hiç osmanlıyı yansıtmıyor.