Manşetler

Buradasın: Haberler » Yaşam » Öğrenci Mobil Bilgi Servisine Nasıl Kayıt Olunur 8383
 

Öğrenci Mobil Bilgi Servisine Nasıl Kayıt Olunur 8383

Reklam

Öğrenci Mobil Bilgi Servisine Nasıl Kayıt Olunur 8383

Öğrenci mobil servisi sayesinde çocuğunuzun kaç gün devamsızlık yaptığını kolay bir  şekilde öğrenebilirsiniz. Veliler artık çocuklarını daha yakından takip edebilecek. Bildiğiniz üzere internet üzerinden girilen bilgiler üzerinde çocuğunuzun notlarını ve ders notlarını öğrenebiliyordunuz.

Öğrenci mobil  servisi sayesinde SMS yolu ile takip edebilirsiniz. Bütün GSM operatörlerini desteklemekte olan uygulama aktif durumdadır. Dilerseniz hemen öğrenmek için bilgi alabilirsiniz. Peki Öğrenci mobil  uygulaması nedir? Öğrenci mobil uygulamasına nasıl kayıt yapılır? Öğrenci mobil servisi ne işe yarar? Bu konu ile ilgili bütün merak ettiklerinizi dilerseniz yorumda bildirerek ilgilenenleri de bilgilendirebilirsiniz. 

Milli Eğitim Bakanlığı konu ile ilgili 8383 servisini hayata geçirdi. Bu servis sayesinde öğrencilerin e-okul sistemine girebilir, devamsızlık bilgilerini kontrol edebilirsiniz. Bunların yanısıra birçok bilgiye hızlı bir şekilde girebilirsiniz.

Öğrencinizin;
Sınav sonuçlarını,
Devamsızlık bilgilerini,
Ders seçim bilgilerini,
Diploma notu,
Nakil bilgisi,
Karne bilgisi gibi birçok bilgiye sadece bir SMS ile ulaşın..Aynı zamanda açıköğretim orta okulu yada lisesinde okuyan öğrenciler de sınav sonuç bilgilerine ulaşabilir.


Açıköğretim öğrencileri için:
Sınav sonuç bilgilerini,
Sınav yeri ve tarihini,
Mezununiyet ve diploma notlarına,
Sınav merkez değilikliğini,
Öğrencilerin genel durum bilgilerini de öğrenebilirsiniz.

Ücreti konusunda hemen bilgi verelim..

Bu servisin bedeli aylık 2 (iki) TL olmaktadır. Servis kapsamı alanında aylık olarak en fazla sadece 30 SMS gönderilmektedir. 


Peki öğrenci bilgi servisinden faydalanmak için ne yapacağınızı söyleyelim. Öncelikle servisten faydalanmak isteyenler bilgisini öğrenmek istedikleri öğrencinin TC kimlik numarasını yazıp 8383’e göndermeleri yeterli olacaktır. Söylediğimiz gibi tüm GSM operatörleri kullanabilir.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?