Manşetler

Buradasın: Haberler » Gündem » Onur Bayraktar Kazasına İlişkin İlk Dava Bugündü
 

Onur Bayraktar Kazasına İlişkin İlk Dava Bugündü

Reklam

Onur Bayraktar Kazasına İlişkin İlk Dava Bugündü

Tiyatro ve dizi oyuncusu olan Onur Bayraktarın motosiklet kazasında bariyerlere çarptı iddiasıyla gündeme gelen  ölümüne ilişkin kazaya karıştığı öne sürülen taksi sürücüsünün yargılanmasına başlandı.

İlk Dava Üsküdar 2. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanık Nusret Aktan ve avukatı Kemal Gülbudak ile Bayraktarın babası İrşad, ağabeyi Levent Bayraktar ve avukatları Özgün Öztunç katıldı.

Kimlik tespitinin ardından savunma yapan sanık Aktan duruşmada bu sözleri sarfetti Aktan : 26 Kasım 2010 tarihinde Ünalan Mahallesi dönüş kavşağına 6-7 metre kala sağa sinyal verdiğini ve sağ tarafından emniyet şeridinden hızla bir motosikletin geçtiğini anlattı.

Motosikletin, kullandığı taksinin yanından geçtikten 3-4 metre sonra bariyerlere çarptığını ve 3-4 metre havaya fırladığını savunan Aktan, şunları söyledi:

"Motordan kopan parçanın birisi aracımın önüne düştü. Fren yaptım. Aracımın ön tamponu koptu. Aşağıya indim, 112 acil servisi aradık. Yaklaşık 1 saat sonra ambulans geldi. Daha sonra polisler geldi, karakola götürdüler. Benim olayda kusurum olmadığı kanaatindeyim: Motosiklete aracımla hiç bir şekilde dokunmadım. Suçsuzum beraatımı talep ederim. "

Konuşmasını bu şekilde söyleyen Sanık Aktandan sonra Onur Bayraktarın babası İrşad Bayraktar da, "Karşı taraftan en az bir baş sağlığı dilerdik. Böyle bir şey olmadığı için olayın sonuna kadar takipçisiyim, sanıktan şikayetçiyim ve cezalandırılmasını istiyorum" diye konuştu.

Bayraktar, duruşmalara "katılan" olarak kabul edilmesini de talep etti.

Mahkeme Hakimi Dursun Kaya da, İrşad Bayraktar ve avukatlarının suçtan zarar görme olasılığı nedeniyle "katılan" olarak duruşmalara kabulüne, olay yerinde keşif yapılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Üsküdar Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, oyuncu Onur Bayraktarın motosikletiyle 26 Kasım 2010 tarihinde D-100 karayolu Kadıköy yönüne gittiği sırada, Ünalan Mahallesi dönüşünde seyir halindeyken hakimiyetini kaybederek önce bariyerlere ardından Nusret Aktan yönetimindeki 34 TCZ 56 plakalı taksiye çarparak yaşamını yitirdiği anlatılıyor.

İddianamede, taksi sürücüsü Nusret Aktanın, "taksirle bir insanın ölümüne neden olmak" suçundan 3 yıldan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyor.


1. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Onur Bayraktar Kazasına İlişkin İlk Dava Bugündü 2. Resmi büyütmek için üzerine tıklaOnur Bayraktar Kazasına İlişkin İlk Dava Bugündü
3. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Onur Bayraktar Kazasına İlişkin İlk Dava Bugündü 4.Resmi büyütmek için üzerine tıklaOnur Bayraktar Kazasına İlişkin İlk Dava Bugündü

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?