Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » E Devlet » ÖSYM YGS LYS ve KPSS`deki Şifreli Uygulamalar Hakkında Açıklama Yaptı
 

ÖSYM YGS LYS ve KPSS`deki Şifreli Uygulamalar Hakkında Açıklama Yaptı

Reklam

Bilindiği üzere ÖSYM, KPSS’de yaşanan kopya skandalından sonra güvenlik önlemlerini arttırmış, ve artık sınav sonuçları dahil, kişisel bilgiler sadece adayın kendisine ve şifre yoluyla verilmeye başlanmıştı. Ortaöğretim/Önlisans KPSS sonuçlarının açıklanmasının ardından adayların birçoğunun aday şifresi sorunu nedeniyle sınav sonuçlarını öğrenmekte zorluklar yaşamışlardı. Bu konuda ÖSYM’yi eleştiri yağmuruna tutan adaylara ÖSYM’den “Dediğim dedik !” der gibi bir cevap geldi. İşte ÖSYM’nin Aday Şifresi Üzerine yaptığı Resmî Açıklama:

BASIN DUYURUSU

(4 Ocak 2011)

Adaylara Şifre Verilmesi

Kişisel bilgi niteliğinde olan sınav sonuçlarını adayların kendilerinin edinmelerine imkân sağlamak amacıyla, ÖSYM tüm sınav sonuç öğrenme işlemlerini adayın T.C. Kimlik Numarası ve kişisel şifresi ile edinmesini temin edecek bir otomasyon sistemini uygulamaktadır.

Kişisel şifresini kaybeden ya da unutan adaylar,  özel kimlik belgesi olan Nüfus Cüzdanı ya da Pasaport ile birlikte Başvuru Merkezlerine (Ortaöğretim Kurumu Müdürlükleri, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ve ÖSYM Büroları) şahsen başvurarak ücreti karşılığı yeni şifrelerini edinebilmektedir.

Adayın kişisel bilgisi olan şifreler, başka hiç bir kişiye verilmemektedir.

Tutuklu ya da zorunlu askerlik görevini yapmakta olduğundan dolayı bizzat yukarıda belirtilen başvuru merkezlerine gelemeyecek olan adaylara ise, bulundukları cezaevi müdürlükleri ya da askeri birlik komutanlarının resmi yazı ile müracaat etmesi halinde, adayın ismine düzenlenmiş kapalı zarf içinde adaya iletilmek üzere şifre verilebilecektir.

Adaylara önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?