Manşetler

Buradasın: Haberler » Yaşam » Özürlüler İçin Araba Alma Şartları Hakkında Bilgi
 

Özürlüler İçin Araba Alma Şartları Hakkında Bilgi

Reklam

Özürlüler İçin Araba Alma Şartları Hakkında Bilgi

Özürlü olan vatandaşların araç alımı diğer vatanşlarla aynı değil. Bunu bilen özürlü vatandaşların bu konu ile ilgili detaylı bir bilgiye sahip olması gerekiyor. Özürlü araç alımından faydalanabilmeniz için özürlü durumunuzun %40 olması gerekmektedir. Aynı zamanda H grubu ehliyete sahip olmanız lazım. Peki fiyatlarında nasıl bir düşüş görülüyor? 

 
Özürlülerin mağdur olmaması için devlet alacağı aracın KDV ve diğer vergilerini çok daha uyguna son model arabalara bile sahip olabilirler. Engelli olan vatandaşların H grubu ehliyeti olması lazım. Daha sonra dilerlerse sıfır araca bile sahip olabilirler. 
 
Sağlık raporu almanız gerekmektedir. “H” sınıfı sürücü belgesi alması uygundur” ve “Özel Tertibatlı Araç Kullanması Uygundur” ibareli sağlık kurulu raporu almanız gerekmektedir. Daha sonra vergi indiriminden çok rahat bir şekilde faydalanabilirsiniz. 

Taşıt Alım Vergisini sadece engelli ve özürlü olan vatandaşlar ödemez.

Etiketler » özürlüler için araba indirimleri - Özürlü Araç Almak için Engellilik oranı yüzde kaç olması lazım - Özürlüler İçin Araç Nasıl Alınır - Özürlüler İçin Otomobil Alımları Hakkında Bilgi - özürlüler için araba alma şartları -

1,172 kişi inceledi. Konu hakkında görüşlerini alttaki yorum bölümüne bildirebilirsiniz.

Yorum BırakınBu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz?

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 
Sezai yusufbeyoğlu - 21.02.2013 - 12:09
Ebeveni tarafından kullanılması gereken,özürlülerin raporu 0/0 kaç olması gerektir.SAYGİLARIMLA.