Manşetler

Buradasın: Bayanlara Özel » Kozmetik » Parlak Saçlar için Yapılması Gerekenler
 

Parlak Saçlar için Yapılması Gerekenler

Reklam

Parlak Saçlar için Yapılması Gerekenler

Özellikle bayanlar ilgi çekici, bakımlı ve parlak saçlara sahip olmak isterler. Kadınlar saçları için çok fazla zaman harcarlar. Belki da gün içerisinde en fazla ilgi gösterdikleri yerleridir. Yıkamak, kurutmak, fön çekmek, şekil vermek gibi aslında bayanların hayal ettikleri o güzel saçlara ulaşmaları hiç de zor değildir.

Bunun için uyulması gereken belli kurallar vardır. Parlak ve güzel saçlara ulaşmak için yapılması gerekenlere bir bakalım. Bu hususta bayanlara önerilecek ilk şey Plastik saç fırçaları kullanmamalarıdır. Doğal kıldan üretilmiş olan saç fırçalarını kullanınız. Saç bakım ürünleri içerisinde alkol bulunduran ürünleri tercih etmeyin. Kuru saçlar içim krem veya serum kullanabilirsiz. Ayrıca saçlarınızı çok fazla yıkamayın. Haftada bir defa saç yıkamak yeterli olacaktır. Eğer çok fazla banyo yapmayı tercih ediyorsanız.

Önce saçlarınıza krem sürün sonra banyo şampuanı kullanın. Saçlarınızı soğuk su ile yıkamaya özen gösterin. Soğuk su ile yıkanan saçlar da üst deri kapanır ve parlak bir görünüm oluşmuş olur. Saçalarınızın kıvırcıklaşmasına engel olun saçınızı ıslattıktan sonra iyice kurulayın. Aksi halde kıvırcıklaşma olacaktır. Saç bakımınız için iyonlu seramik aletler kullanınız. Bu aletler saç tellerinizdeki kırılmaları önler ve parlamasını sağlar. Banyodan çıktıktan sonra saçlarınızı sıcak bir havlu ile sarın, saçlarınıza ısı tedavisi yapın. Saçlarınızdaki kırıkları belli dönemlerde aldırın. Saçlarınızı yıkarken nemlendirici şampuanlar ve kremler kullanınız. Bu yolla parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?