Manşetler

Buradasın: Program indir » Grafik Resim » Picasa indir
 

Picasa indir

Reklam

Picasa indir

Picasa Google Inc. tarafından geliştirilen gelişmiş özelliklere sahip bir resim düzenleme ve görüntüleme yazılımıdır. Aynı zamanda Picasa ile slayt gösterileri de hazırlamanız mümkündür.

Bilgisayarınızdaki bütün resimleri bu program ile bulabilirsiniz. Bulduğunuz resimleriniz üzerinde düzenlemeler yapabilir, fotoğraf albümleri oluşturabilir ve düzenlediğiniz resimleri kısa yoldan istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz.

Fotoğraf görüntüleyicileri söz konusu olduğunda, seçilebilir bir çok alternatif var. Picasa, her zaman sevimli bir program olmuştur. Bu yeni versiyon da Picasa'yı kesinlikle öncelikli tercihimiz haline getirdi.

Fotoğraflarınızı Düzenleyin
Baştan sona yenilenen Google Picasa önceki versiyonlarla aynı arayüz yapısını korurken, fotoğraflarınızı Picasa Web Albümü Eşitleme aracı sayesinde daha rahat bir şekilde hem çevrim içi hem Off-line olarak yönetmek, düzenlemek ve göstermeniz için yeni özellikler sunuyor.

Picasa, tüm Dizinli fotoğraflarınızı rahat bir klasör yapısıyla gösteriyor. Programa tüm sürücüde fotoğraf taraması yapması için emir verebilir ya da belirli bir dizini seçebilirsiniz. Herhangi bir görüntüye çift tıklanması durumunda program, görüntüyü tam ekran olarak gösteriyor ve bir takım temel düzenleme araçlarını ekrana getiriyor. Bu araçlardan bazıları kırpma, düzleştirme, renk-ışık ayarlama ve kırmızı göz düzeltme.

Yeni Özellikleri
Picasa'nın yeni versiyonu, yüz tanıma ve geo-etiketleme gibi heyecan verici bir takım yeni özellikler içerir. Bu özelliklerden ilki, Picasa'nın artık fotoğraf kitaplığınızı tarayabileceği, insanların yüzlerini tanıyıp çıkarabileceği ve son olarak tanınan yüzlere isim vermeye olanak sağlayacağı anlamına geliyor. Etiketlenecek bir çok yüz ve yazılacak bir çok isim olduğu için bu operasyonun başlaması biraz zaman alır. Fakat Kişiler albümü altındaki İsimsiz etiket'e gitseniz yeni isimler ve yüzleri gruplar halinde ekleyebiliyor ve işi çok daha çabuk bir şekilde bitirebiliyorsunuz. Geo-etiketleme özelliğini kullanmak ise Picasa'da yerleşik olarak bulunan Google Maps ile artık daha kolay. Geo-etiketleme yapacağınız fotoğrafları seçin, "Yerler" butonuna basarak Google Maps açın, uygun yere gelin ve OK tuşuna basın

Picasa indir

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular