Manşetler

Buradasın: Bayanlara Özel » Güzellik » Saç Kırılmasını Önlemek İçin Ne Yapmalı?
 

Saç Kırılmasını Önlemek İçin Ne Yapmalı?

Reklam

Saç Kırılmasını Önlemek İçin Ne Yapmalı?

Saçlarınıza bakım uyguluyorsunuz ama hala saçınızda kırıklar mı var? Evet  konu ile alakası sizleri bilgilendireceğiz. Genellikle saç kırığı saç boyalarından yada fön makinalarından olduğunu söylüyoruz.

Fakat sadece fön makinaları değil saç boyaları değil aynı zamanda saçınızı taramanız ile alakalı bir durumdur. Çünkü saç ıslakken sert fırça ile taramak saçlarınızı fön uygulamasından bile daha kötü bir şekilde kırar. Kalitesiz ve pürüzlü dişlere sahip tarakları kullanmamanızı öneriyoruz.

Aynı zamanda saçınızı sürekli olarak lastikli tokalar ile bağlamakta saçınıza zarar verir. Saçınızı lastikli bir toka ile bağlayın ve bağladığınız yere daha sonra dikkat edin. Çünkü orada olması gerektiğinden daha fazla kırık vardır. Keskin kenarlı tokalardan da uzak durmalısınız. Saçınız her ne kadar kalın olursa olsun yinede keskin ve lastikli tokalardan uzak durmanız lazım.. 

 
Bunlar dışında saçınızın bakımı için nem ve protein ihtiyacının giderilebilmesi amacıyla saç tellerinizin hisrolipidik kılıfla kuvvetlendirmesini yapmalısınız. Size önerimiz saçınıza iyi boya kullanmak. Çok sık boya yapmamak. Çünkü inanılmaz bir kırılma yapıyor saçlar.

Saçlarınıza nazik davranın!
 
Saçlarınız için geniş dişli tarak kullanabilirsiniz.
Saçınız ıslakken saçınızı tararken daha hassas davranın. 
Üstten saç uçlarına kıllı tarakla tarayarak saçınızın kırılma sorununu çözebilirsiniz. 
Perma yada boyama uygulamalarını en az iki hafta arayla yapın. Bu saçlarınızı çok yıpratan kimyasal uygulamalardır. Oldukça bunlardan uzak durmaya doğallığa yönelmelisiniz.
 

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?