Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » Genel Bilgiler » Saint Basils Cathedral
 

Saint Basils Cathedral

Reklam

Saint Basils Cathedral Halk Saint Basil Katedrali olarak bilinen: Hendek (Собор Покрова пресвятой Богородицы, что на Рву Rusça) üzerinde En Kutsal Theotokos ve Koruma Katedrali (Rusça: Собор Василия Блаженного), Rus Ortodoks katedralinde Kızıl Meydan’da dikilmiş olan 1555-1561 yılında Moskova’da. Kazan ve Astrahan yakalanması anısına Rus Ivan IV sipariş üzerine kurulu bu şehrin geometrik merkezine ve 14. yüzyıldan itibaren büyüme merkezi işaretleri. It Moskova’daki en yüksek binası oldu [1] [2] 1600 yılında Ivan Büyük Bell Tower tamamlanıncaya kadar [3].
“Trinity Cathedral” Trinity Kilisesi “ve sonra olarak bilinen orijinal bina, şefaat dokuzuncu, merkezi kilise etrafında düzenlenmiş sekiz tarafında kiliseler yer; onuncu kilise saygı yerel aziz Vasily (Basil) mezarı üzerinde 1588 yılında inşa edildi. ve 17. yüzyıllarda 16. yılında Heavenly City dünyevi sembolü olarak algılanan katedral, [4], halk arasında “Kudüs”olarak bilinen ve yıllık Palm Pazar geçit törenine Kudüs Tapınağı’nın bir alegori olarak görev katıldı Patrik tarafından Moskova ve çar.
[6] göğe yükselen bir şenlik ateşi alev şeklinde bina tasarımı, Rus mimarisinde hiçbir analogları vardır: “Hiç diğer Rus bina gibi bir şey benzer beşinci Bizans geleneğinin tüm binyılda bulunabilir. onbeşinci yüzyıl … onun beklenmedik, karmaşıklık ve tasarım manifoldu ayrıntıları göz kamaştırıcı interleaving tarafından astonishes bir tuhaflık için. “[7] [8] 17. yüzyılda Rus ulusal mimarlık doruk habercisiydi katedral.
katedral 1928′den beri Devlet Tarih Müzesi’nde bir bölümü olarak faaliyet gösterdi. Tamamen 1929 [9] seküler ve olarak 2010, Rusya Federasyonu federal bir özellik olmaya devam etmektedir [9]. Katedral 1990 yılından beri Moskova Kremlin ve Kızıl Meydan’dan UNESCO Dünya Mirası bir parçası olmuştur.
1. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Saint Basils Cathedral 2. Resmi büyütmek için üzerine tıklaSaint Basils Cathedral
3. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Saint Basils Cathedral 4.Resmi büyütmek için üzerine tıklaSaint Basils Cathedral
5. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Saint Basils Cathedral 6. Resmi büyütmek için üzerine tıklaSaint Basils Cathedral
7. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Saint Basils Cathedral 8.Resmi büyütmek için üzerine tıklaSaint Basils Cathedral
9. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Saint Basils Cathedral 10.Resmi büyütmek için üzerine tıklaSaint Basils Cathedral

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 
- 12.07.2011 - 09:28
gözel