Manşetler

Buradasın: Biyografi » Kim Kimdir » Samet Güzel Kimdir?
 

Samet Güzel Kimdir?

Reklam

Samet Güzel Kimdir?

Samet Güzel'i hepimiz Fenerbahçe'de gol kralı olan Alex'in tercümanı olarak tanıdık. Sonralarında Alex'in takımdan ayrılması ile gerçekleşen bir çok olaylardan Aziz Yıldırım açıklama yaparken, Samet'inde yanında bulunmasından doğru mu samet demesi üzerine sosyal medyada yankı uyandırmış ve bunun üzerinde karikatürler, sözler, komik videolar hazırlanmıştı. Bu olaylardan dolayı neredeyse tüm Türkiye Samet Güzel'in kim olduğunu onu tanımaya başlamıştır.

Bu günlerde ise Survivor 2014 adayı olarak gösterilmektedir. Bu kısa ve önemli bilgileri verdikten sonra Samet Güzel'in hayatına değinelim.

Samet Güzel (d. 1 Mart 1985, Kadıköy, İstanbul) Türk tercüman.
Üniversiteye hazırlık yıllarında eğitim için gittiği Brezilya'da Portekizce öğrendi. İstanbul'a döndükten sonra o dönem yeni açılan FB TV'de çalışmaya başladı. Tercümanlık hayatı ise futbolcu Alex De Souza'nın tercümanının askere gitmesi nedeniyle tercümansız kalan Alex'in tercümanlığını yaparak başladı. Fenerbahçe Spor Kulübü'nde Alex dışında Roberto Carlos, Cristian Baroni, Bilica, Mateja Kežman, André Santos, Lugano, Anelka, Stoch, Joseph Yobo ve Zico gibi önemli isimlerin tercümanlığını yaptı. Alex'in Fenerbahçe'den olaylı bir şekilde ayrılmasının ardından daha çok tanınırlığını arttırdı.

Daha sonra ise bu konu ile ilgili Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe'nin Borussia Mönchengladbach maçına gitmeden önce Sabiha Gökçen Havaalanı'nda basın mensuplarına açıklamaları sırasında, Güzel'i şahit göstererek konuşmaların doğru olup olmadığını onaylatması ile gündeme geldi. Güzel, 8 Ekim 2012 tarihinde Fenerbahçe Spor Kulübü'ndeki görevinden istifa etti.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?