Manşetler

Buradasın: Biyografi » Tiyatro - Oyuncu » Selen Öztürk Kimdir? Biyografisi ve Resimleri
 

Selen Öztürk Kimdir? Biyografisi ve Resimleri

Reklam

Selen Öztürk Kimdir? Biyografisi ve Resimleri Selen Öztürk dizideki adıyla Gülfem hatun dizide Kanuni Sultan Süleymanın ilk eşini canlandırıyor.Annesi Kıbrıslı, babası Uşaklı. Herkesin çalıp, söylediği hatta oynadığı bir ailede büyümüş Selen Öztürk. Çocuk yaşta bütün sosyal aktivitelerin başını çekmiş. 2004 yılında da Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun olmuş. Ardından da tası tarağı toplayıp İstanbula gelmiş ve tiyatro yapmış. Şu anda Muhteşem Yüzyılda Kanuni Sultan Süleymanın ilk eşi Gülfem Hatunu canlandırıyor.
Gülfem Hatun, çocuğu ölmüş, eşini başka kadınlara kaptırmış biri. Harem deyince akla entrika geliyor. Gülfem tüm bu entrikaların arasında nasıl bu kadar sakin kalabiliyor
Çok gözlem yapan, her şeyin farkında olan ve olgun bir karakter Gülfem. Tarihte de çok saygın biriymiş. Entrikanın ve hırs dünyasının arasında suskunluğunu koruyabiliyor. Çocuğu ölmüş ve ölümle yüzleşmiş. O nedenle onun hayatında bazı şeylerin öneminin yeri değişmiş. O, yersiz bir çekişmenin içinde olmaz.


İki kadın gözünün önünde bir zamanlar eşi olan kişi için kavga ediyor ama Gülfem Hatunun sesi çıkmıyor. Bu sakinlik sizi çıldırtmıyor mu
Selen olarak deliriyorum tabii. Ben olsam o kadınlara Yeter kesin artık derdim. Ama yine o savaşın içine girmezdim. Gülfem Hatunun sessizliğinde çok şey yatıyor. Ben de Gülfem gibi hayatta çok dengeleyici biriyimdir. Patlamaya hazır bir durum varsa ben sakinleştiriciyimdir. O nedenle kendime benzetiyorum Gülfemi. O yanımı da kullanıyorum.
Gülfem sessiz ama sizin yüzünüzden gülücük eksik olmuyor.
Gülfemin aksine kahkahasız bir günüm bile geçmez. Hayatın şenlikli, eğlenceli tarafından bakmayı severim. Kolay kolay bunalıma girmem.
Peki, nasıl Gülfem oldunuz
Dizinin genel koordinatörü Nermin Eroğlu ve Taylan Biraderlerle daha önce çalışmıştık. Nermin Eroğlu arayıp, Tims Productionla bir dönem dizisi çekeceğiz dedi ve görüşmeye çağırdı. En son dahil olanlardan biriyim.
Bu dizide Gülfem Hatun karakterini canlandırmasaydınız, kimi oynamak isterdiniz
Gülfem dahil her rol o kadar güzel yazılıyor ki, ben Kanuniyi, Pargalıyı hatta Matrakçıyı bile oynamak isterdim.
Kanuni ve Hürremin mi yoksa Pargalı İbrahim ve Hatice Sultanın aşkını mı desem
Tabii ki, Pargalı İbrahim ve Hatice Sultan aşkını seçerim. Onlar çok saf, güzel ve derinden giden bir aşk yaşıyorlar.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?