Manşetler

Buradasın: Biyografi » Müzisyen » Sezen Aksu Kimdir? Biyografisi Ve Hayatı
 

Sezen Aksu Kimdir? Biyografisi Ve Hayatı

Reklam

Sezen Aksu Kimdir? Biyografisi Ve Hayatı

Sezen Aksu 13 Temmuz 1954 yılında Denizli Sarayköyde dünyaya gelmiştir. Annesi Fen öğretmeni olan Sezan Aksunun babası ise matematik öğretmenidir. 

 
3 yaşına kadar Denizli Sarayköyde yaşayan Aksu daha sonra İzmire yerleşmiştir. İlk olarak Kalbim Egede Kaldı diyeceği yere taşındılar. 
 
Ailesi dsiplini üzerinde tutmak isterken Sezen Aksu yaramazlıklarına devam etmiş. Etrafındaki insanlar ise kendisine Cüce Bela demiştir. Neredeyse hergün Konak- Köprüde şarkılar söyleyen Aksu haftada birkaz saç rengini değiştiriyordu. Sıkıldığı zamanlar ise intihara kalkışıyordu. Anlayacağınız gerçekten cüce bela tabirine uymuş. 
 
Sezen Aksunun diğer bir isteği ise dansöz olmaktı. Ve yıllar sonra şarkıcı olunca şunu demiştir; Allah babama acıdı da şarkıcı oldum
 
Geçnlik zamanlarında sanatın bütün dallarıyla yakından ilgilenmiştir. Resim, dans ve tiyatro dersleri aldıktan sonra Lise zamanında müzik eğitimi görmüştür. Altın Ses yarışmasına katılmış ve yarışmada 6. olmuştur. Aklında ve kalbinde müzik olduğunu dile getiren şarkıcı 1973 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesine girmiştir. Üniversite kantinini adeta konser salonu olarak kullanan Sezen Aksu müziği gerçekten sevdiğini o zamanlarda belli etmiş. Üniversite ikinci sınıdra ayrılıp İzmir Radyosu sanatçılarının ders verdiği Dernekte binlerce melodisi ve dizesi ile dikkat çekmiş. 
 
1974 yılında plak şirkerine 3 bandını göndermiştir. Aynı yıl içerisinde yani Kasım 1974 yılında ise Ali Engin Aksu ile evlenmiştir. Evliliğinden yaklaşık bir hafta sonra şirket tarafından çağırılmış İstanbula gitmiştir. Türk Pop Müziğinin en büyük isimlerinden biri oldu. Şarkıcı, söz yazarı ve besteci kimliğiyle tanınmaktadır.
1. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Sezen Aksu Kimdir? Biyografisi Ve Hayatı 2. Resmi büyütmek için üzerine tıklaSezen Aksu Kimdir? Biyografisi Ve Hayatı
3. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Sezen Aksu Kimdir? Biyografisi Ve Hayatı 4.Resmi büyütmek için üzerine tıklaSezen Aksu Kimdir? Biyografisi Ve Hayatı
5. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Sezen Aksu Kimdir? Biyografisi Ve Hayatı

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?