Manşetler

Buradasın: Haberler » Yaşam » Sigara Firmalarından Davacı
 

Sigara Firmalarından Davacı

Reklam

Sigara Firmalarından Davacı İşte gördüğünüz o fotoğraf hayatını kararttı..Tedavi gördüğü hastanede bilgisi dışında çekilen fotoğrafı sigara paketleri üzerinde kullanıldığını iddia eden İbrahim A. (28), yargı yoluna gidiyor. Fotoğrafın fark edilmesinin ardından işinden olduğunu belirten İbrahim A., eşiyle de ayrılma noktasına geldiğini söyledi.

Davacı İbrahim A konu hakkında şöyle konuştu ;"Halsizlik ve öksürük teşhisiyle hastaneye gittim. İstanbula sevkim yapıldı. İsmini şimdilik açıklamak istemediğim hastanede lenf bezi iltihaplanması teşhisi konuldu. Bu nedenle bir süre tedavi gördüm. Bu hastalığın ayrıca sigara ile ilgili yok. Fotoğrafın, yoğun bakımda kaldığım sürede çekildiğini düşünüyorum" dedi.

Daha sonra çevresindekilerin fark ettiğini ifade ederek "Bana getirip gösterdiler. Ben de daha sonra fotoğraftakinin kendim olduğunu fark ettim. Benden izin almadıkları için nasıl çekildi, nerede basıldı bunları bilmiyorum. Çevremden, ailemden, eşimden olumsuz tepkiler aldım. Çünkü sigaranın üzerinde kanser ibaresi vardı. Bundan dolayı herkes bana kanserli gözüyle bakmaya başladı. Kendimi kimseye anlatamadım. İşimi kaybettim. Evimi ve arabamı satacak duruma geldim. Kimse bana iş vermek istemedi. Eşim bile, kızıma yaklaşmamı istemedi. Eşimle ayrılma noktasına kadar geldik. Psikolojik ve manevi anlamda çöküntü yaşadım. Eşimle, avukatı sayesinde barıştık. Fotoğrafı fark ettikten kısa süre sonra hukuki anlamda girişimlerim oldu" diye ekledi

 İbrahim A.nın avukatı Filiz Yaşar Yıldırım de "Müvekkilimizin fotoğrafı yasalar ihlal edilmiş bir şekilde sigara paketlerinin üzerine basılmıştır. Müvekkilimizin uğramış olduğu zararlar var. Bu zararlar hala devam etmektedir. Çünkü fotoğrafları hala sigara kutularının üzerine basılmakta ve satışa sunulmaktadır. Savcılığa, sigara paketlerinin toplatılması yönünde talebimiz var. Dava istediğimiz gibi sonuçlanmazsa, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuracağız" dedi.
1. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Sigara Firmalarından Davacı

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 
vay haline - 13.08.2011 - 07:20
iyiki spermleri öldürür ve doğurganlığı azaltır karı-koca figüründeki koca deği
Ali Gök - 13.08.2011 - 07:05
Resimleri habersiz yayınlanmış olsun davacı valla arkasındayız :D
sevda karatan - 13.08.2011 - 07:05
haha nurhanın derdi ali taran olmus haklısın ama evlenirken hastalıkta sağlıkta diyolar ama nerdee
Nurhan - 13.08.2011 - 07:04
Bencede saçma bi haber ne yanı kanserli diye terketmemk mi lazım . aynı ali taran
Arif Okur - 13.08.2011 - 07:04
Eşinin terketmesi çok saçmaa