Manşetler

Buradasın: Haberler » Magazin » Sinem Kobal Arda Turanla Birlikte Madridde
 

Sinem Kobal Arda Turanla Birlikte Madridde

Reklam

Sinem Kobal Arda Turanla Birlikte Madridde ARDA’YLA BİRLİKTE ÇOK EĞLENİYORUZ       
 
Sinem Kobal, “Yurt dışında olmanın en hoşuma giden yanı sokaklarda yürürken ya da bir kafede otururken, insanların beni izlemeleri yerine benim onları izlemem. Zaman zaman tanıyanlar olsa da Madrid’te kendimi daha özgür hissediyorum” diyor. Santa Ana Meydanı’nda başladığımız çekim sırasında biraz yanıldığını anlıyoruz... Belki Türkiye’deki gibi kendisini sokakta görenler, “Aaa, bak Sinem Kobal” demiyorlar ama onu görmezden geldiklerini söylemek de mümkün değil.
 
Madrid’te yaşamanın güzel yanlarını sıralarken, İstanbul’daki karmaşadan uzaklaşınca daha üretken olduğunu; kitap okumaya, sinema ve tiyatro izlemeye, sergi gezmeye, müzikallere gitmeye, workshop’lara katılmaya daha fazla vakit bulduğunu anlatıyor. Ancak en büyük artısı bu değil: “En çok Arda’yla vakit geçirmeyi seviyorum! Birlikte çok eğleniyoruz” diyor.
  
ERKEK ARKADAŞIMA DESTEK OLMALIYDIM
 
İstanbul-Madrid arası çok uzun değil; dört saatlik uçuş mesafesinde. Yine de oraya “taşınmak” herkesin alabileceği bir karar değil. Madrid’te de bir hayat kuruşunu konuşuyoruz. Mecbur değildi ama yaptı. Bunu bir fedakarlık olarak görüyor mu? Değişiklikten ürktü mü? Bu gelişmeyi nasıl algıladı?
“Bilmem... Ben planlarla değil, hisleriyle yaşayanlardanım. Hayatın insana neler yaşatacağını bilemeyiz ki... Ölüm veya hastalık gibi çok acı gerçekler de var. Hayat bize hayal kırılığı da, çok güzel sürprizler veya muhteşem duygular da yaşatabiliyor. En önemlisi, bize seçme şansı tanıyor. Hayatta birçok bilinmeyen var” diyor.
 
Arda için Madrid’e gelmesine dönecek olursak, “Hayat bana bunu getirdi ve ben de deneyimliyorum. Hayatında önemli bir döneme giren erkek arkadaşıma destek olmam gerektiğine inanıyorum, hepsi bu. Hayatın tadı anlarda gizli” diyor.
 
O zaman biz de, Madrid’i Sinem Kobal’la yaşadığımıza göre bunun tadını çıkaralım ve bize rehberlik etmesine izin verelim. şık bir restoran olan Ten con ten ve Potabello adlı salaş balıkçı şimdilik Madrid’teki favorileri. Bir de artık uğramaya çok alıştığı bir kafe var. Yürüyüş yapıp orada kahve molası veriyor, kitap okuyup internette geziniyor.
  
MADRİD’E TAŞINMAK BENİ SADELEŞTİRDİ
 
Bu şehirde yaşamak ruh halini nasıl etkiledi? “Beni sadeleştirdi. Kendimi keşfetmek adına çok daha içe dönük ve hislerimle bağlantıda olduğumu düşünüyorum. Ne düşündüğümden çok, ne hissettiğim yönünde farkındanlığım gelişiyor” diye özetliyor. Her gün İspanyolca ve İngilizce dersleri alıyor. Yabancı diller öğrenmeye her zaman meraklı ve istekli olmuş zaten...
 
Mümkün olsa tüm dilleri konuşabilmeyi diliyor. Sonra bunun çok da iyi bir fikir olmayacağını söylüyor: “Gevezeyim, bazen kendimi kaptırır, karşımdakini konuşturmam. Arkadaşlarım ‘Sinem dur, nefes al’ der.”...
 
Tahmin ettiğinizden daha meraklı ve komik. Bu arada şımarık, gösteriş meraklısı, olduğundan farklı görünmeye çalışan, sürekli kendileriyle ilgilenen insanlarla karşılaştığında, yakın arkadaşları aman bir laf etmesin diye onu dürtüyorlarmış!
 
BAZEN DİBE  VURMAK GEREKİYOR
 
Olumsuz bir olay yaşandığında nasıl tepki veriyor? Ne olursa olsun ruhunu hep yüksek tutmayı başarabiliyor mu? Sinem Kobal yıllarca hepimizin tanıdığı bir isim ancak şimdi bir de Sinem-Arda olarak daha çok merak ediliyor. Sadece fotoğrafları çekilse iyi; olumsuz yorum ya da haberler de yayınlanabiliyor.
Sinem Kobal, “Sürekli pozitif düşünmeliyim durumunu geride bıraktım çünkü bazı şeyleri dibine kadar yaşamak lazım, hatta bazen de dibe vurmak. ‘Hep dengeli ve iyi olmalıyım’ diye kasmaya gerek yok” diyor.
 
ARDA TANIDIĞIM EN VEFALI KİŞİ
 
İkinci gün erken bir saatte Palacio de Cristal yakınlarında, Madrid’in meşhur parklarından birinde buluşuyoruz. Sinem Kobal’ın bisikletli fotoğrafı da burada çekiliyor. Kahve molası verdiğimizde sohbetimize devam ediyoruz. İyi bir sırdaş mı? Öyleymiş. Ve sevdiklerine karşı korumacı. “Dostluğa önem veriririm. ıyi günde, kötü günde” diyor. Vefa ve vicdan hasletlerine de çok değer veriyor. “Bu dönemde böyle bağlar kurmak zor o yüzden birbirinizi bulunca sıkıca sarılıyorsunuz” diye vurguluyor. Vefasız ve vicdansız insanlar onu korkutup huzursuz ediyor.
 
Bana sanki bir ilişkiden beklentilerini de tarif ediyormuş gibi geliyor. Sormama gerek kalmadan çok önemli bir ekleme yapıyor: “Samimiyetle söyleyebilirim ki, hayatımda tanıdığım en vefalı kişi Arda. En insan gibi insan... Bu anlamda onunla çok gurur duyuyorum” diyor. Ya spor? ınsanın erkek arkadaşı spor üzerine kariyer yapmışken, kendisinin spordan uzak kalması mümkün mü? Sinem sporun hayatının bir parçası olması için çabalıyormuş. Hele şimdi Madrid’teyken... “Bu konuda çok disiplinliyim diyemem ama her gün düzenli olarak açık havada yarım saat koşuyorum” diye açıklıyor. Kapalı yerden, spor salonlarından pek keyif almıyormuş.
 
Son olarak yılbaşını konuşuyoruz. Henüz o geceyle ilgili bir plan yapmamış ancak sevdikleriyle olduğu sürece nerede bulunacağının önemli olmadığını vurguluyor. Yılbaşı diye “deli gibi eğlenmeliyim” telaşı da yaşamıyor. Sinem Kobal yeni yılı daha çok, hayatında yeni bir sayfa açmak ve yeni umutlar manası taşıdığı için bekliyor. 2012’yle ilgili en büyük dileği; doğal afetlerden uzak, şehit haberlerinin alınmadığı, huzurlu ve sevgi dolu bir yıl olması.
 
ARTIK DAHA FARKLI ROLLER İSTİYORUM
 
Madrid’te oluşu işini etkileyecek mi? Yani oyunculuk, dizi işleri ne olacak? “Çocukluk geçti, ergenlik geldi geçti, genç kızlık ve olgunluk dönemi başladı... Bu süreçte birçok çalışma yaptım, projede yer aldım... Çocuk yaşta keşfedildim ve ben farkında olmadan hep birileri beni çekiştirdi; soluk almadan art arda dizi, reklam, film derken durmadan çalıştım. Bu, siz belli bir yaşa gelip duruma el koyana kadar öyle akıp gidiyor. Sonradan fark ediyorsunuz ki aslında, öğretilmiş bir çaresizlik yaşanılan. Bu koşuşturmanın sonu yok... Ama artık kendi yolculuğumdayım, kendimi keşfediyorum. Yeni bir sürece geçtim” diyor. Bu, işlere ara vereceği anlamına mı geliyor? Hemen ekliyor: “Öyle çok uzun ara vermek niyetinde değilim. Sadece büyüyorum ve daha farklı projelerde yer almak, farklı roller denemek istiyorum.”
1. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Sinem Kobal Arda Turanla Birlikte Madridde 2. Resmi büyütmek için üzerine tıklaSinem Kobal Arda Turanla Birlikte Madridde
3. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Sinem Kobal Arda Turanla Birlikte Madridde 4.Resmi büyütmek için üzerine tıklaSinem Kobal Arda Turanla Birlikte Madridde
5. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Sinem Kobal Arda Turanla Birlikte Madridde 6. Resmi büyütmek için üzerine tıklaSinem Kobal Arda Turanla Birlikte Madridde
7. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Sinem Kobal Arda Turanla Birlikte Madridde 8.Resmi büyütmek için üzerine tıklaSinem Kobal Arda Turanla Birlikte Madridde

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?