Manşetler

Buradasın: Haberler » Güncel » Sokak Kedisine Tecavüz Ettiler!
 

Sokak Kedisine Tecavüz Ettiler!

Reklam

Sokak Kedisine Tecavüz Ettiler!

İstanbul Bahçelievler Semtinde Kartopu ismindeki sokak kedisine tecavüz edildiği bildirildi.

Kedi, götürüldüğü veteriner hekim tarafından, "hayvanın ishal olduğunu belirterek" taburcu edildi. Ancak, kedinin daha sonra götürüldüğü Yedikule Hayvan Barınağı’nda, “Kedinin cinsel istismara uğradığı, anüs ve vajinasının parçalandığı, kuyruğunun felç olduğu, idrar ve dışkısını tutamadığı” tespit edildi.

Alaz Kuseyri'nin aksam.com.tr'de yer alan haberine göre, olay 2 Aralık günü ortaya çıktı. İstanbul’da avukatlık yapan Özen Baydoğan, Bahçelievler Çavuşpaşa’da sokakta yaşayan kediyi, arkadaşı G.G ile ortaklaşa beslemeye başladı.

Adını Kartopu koydukları hayvanın karnesini çıkartan ve düzenli şekilde ilgilenen arkadaşlar, Çavuşpaşa’da bulunan bir büfenin önünü mesken tutan kediyi iş yeri sahibine emanet etti. İş yerinin sahibi çift, kedinin “büfenin üst katında bakılmakta olduğunu” belirtmişti.

Yayla Mahallesi’ne bağlı bulunan Çavuşpaşa’da yaşayan G.G bir ay önce besleme yaptığı sırada kedinin poposununda bir ıslaklık fark etti. Büfe sahiplerine durumu sorduğunda “Neden böyle olduğunu bilmediklerini, veteriner hekimden ilaç temin edilirse kediyle ilgilenebilecekleri” cevabını aldı. G.G bunun üzerine Kartopu’nu mahallede bulunan veterinerlik kliniğine götürdü.

'İshal oldu' denilelerek taburcu edildi

Klinikte bulunan hekim, Kartopu’nun ishal olduğunu belirterek serum taktı ve reçete yazarak hayvanı taburcu etti. G.G ilaçları alarak iş saatlerinde verilmek üzere büfe sahiplerine götürdüğünde “Kartopu’nu oradan uzaklaştırmasının daha iyi olacağı, ilaçları da kendilerinin veremeyecekleri” yanıtını aldı.

G.G isimli vatandaş, olaydan şüphelenmeyerek büfe civarında kediyi beslemeye ve ilaç vermeye başladı. Hayvanın günden güne halsizleştiğini ve poposundaki kızarıklığın arttığı fark eden G.G, 2 Aralık’ta kediyi kanlar içinde buldu ve avukat Özen Baydoğan’ı aradı.

Vajinası parçalandı, kuyruğu felç oldu

Baydoğan, G.G ile buluştuğunda Kartopu’nu Yedikule Hayvan Barınağı’na götürmeye karar verdi. Barınakta hekim kontrolünden geçen kedinin, “Cinsel istismara uğradığı, anüs ve vajinasının parçalandığı, kuyruğunun felç olduğu, idrar ve dışkısını tutamadığı” tespit edildi.

Aşılarını yaptırdıkları, sokakta besledikleri Kartopu’nun tecavüze uğradığı anlayan Özen Baydoğan ve G.G kedinin tedavi sürecini başlattı ve önceki gün Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundular. Şu an Kartopu’nun sahiplerinin tek isteği, savcılığın dava açması ve işlek caddede gerçekleştiğinden şüphelendikleri olayın fail ya da faillerinin bölgedeki MOBESE ve mağaza kameralarından tespit edilmesi.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 
Zekiye - 05.01.2014 - 14:59
Türkiye öyle bir hale geldi ki, kadınlarımızı, kızlarımızı, oğullarımızı tecavüz olayından koruyamıyoruz aile içi yaşanan çirkin olaylar saklanıyor herkes namus düşkünü ve namuslu ama allahın ilk yarattığı dünyayı yaşanır hale getirmesi için insanlara vicdan muhasebesi yapsın diye "ARKADAŞ" verdiği korumamız gözetmemiz gereken küçücük bir canlıya "SEKS" gözüyle bakabilmek insanlık olmaktan çıkmış sapık tabiri bile ona iltifat sayılır. Ama bunu yapan müslümanım ben diye gezinir şerefsiz....