Manşetler

Buradasın: Haberler » Teknoloji » Sony HD Snap Bloggie
 

Sony HD Snap Bloggie

Reklam

Sony’nin fotoğraf ve video dünyasına iki modelle çıkartma yapan yeni bloggie konsepti mükemmel kalitede yaptığı çekimleri internette kolayca paylaşma olanağıyla birleştirerek eğlencenin dozunu yükseltiyor.

Her iki yeni bloggie modelinin de kullanımı eğlenceli ve basit. Canlı ve net 5 megapiksellik fotoğrafları çekmek veya Full HD MP4 video çekimi için bir düğmeye basmak yeterli. Sony bloggie PM5K ve CM5, çektiklerini hem 1280×720/60p video hem de yüksek çözünürlüklü Full HD 1920×1080/30p klip formatında kaydedebiliyor.

Yerleşik SteadyShot görüntü sabitleyicisi (Sadece 720/30p çekim modunda) kameranın sallanmasından kaynaklanan etkiyi azaltırken, Yüz algılama özelliği de net ve çekici portre çekimleri için gerekli kamera ayarlarını yapıyor…

Dört canlı renk seçeneği ile sunulan PM5K’da hayatı her açıdan yakalayabilmeye olanak tanıyan, 270 derece dönebilen bir objektif bulunuyor. Aydınlık ve yüksek çözünürlüklü 6.0 cm’lik LCD ekran, çekim yaparken ekranın alt yarısında kamera ayarlarını gösteriyor. Sonuçları görmek içinse, bloggie?’yi yatay olarak döndürüp klip ve fotoğrafları tam ekran ve yatay formatta görüntülemek mümkün.

Şık ve dikey tasarıma sahip CM5′te, yüksek kaliteli 5x optik zoom objektifin yanı sıra rahat bir çekim ve gösterim için açılıp dönebilen 6.2 cm’lik bir LCD ekran bulunuyor. CM5 ayrıca, BRAVIA’nızda veya herhangi bir HD TV’de fotoğrafları ve Full HD klipleri keyifle izlemenizi sağlayan HDMI konnektörü de içeriyor.

Sony bloggie, dijital dünyayla kesintisiz iletişim için gerekli her şeyi içeriyor. Her iki kameranın üzerinde, kullanımda değilken gizlenebilen, gerektiğindeyse PC veya Mac’e doğrudan bağlanabilmeyi sağlayan USB konnektörü yer alıyor.

Bilgisayara bağlandığında otomatik olarak başlatılan yerleşik PMB Portable yazılımı, klipleri izlemeye, seçmeye; Picasa ve YouTube gibi popüler medya paylaşım sitelerine yüklemeye olanak tanıyor. Bilgisayara herhangi bir düzeltme veya dosya transferi yazılımı yüklenmesini gerektirmemesi, bloggie’yi seyahatteyken herhangi bir internet kafede kullanmak için ideal bir konuma getiriyor.

Üstelik kameranın pili USB yoluyla bilgisayara bağlıyken otomatik olarak dolduğundan şarj cihazı taşımaya da gerek kalmıyor.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?