Manşetler

Buradasın: Haberler » Yaşam » Sözleşmeli Memurlara Kadro Müjdesi!
 

Sözleşmeli Memurlara Kadro Müjdesi!

Reklam

Sözleşmeli Memurlara Kadro Müjdesi!
Sözleşmeli olarak çalışan personelin kadroya alınması için çalışmaların sonuna gelindi. Başbakanlık'tan alınan kaynaklara göre; Torba kanunun üzerindeki son rötuşlar tamamlanıyor. Alınan bilgiye göre belediyelerde çalışan sayısı 20 bini bulan sözleşmeli personelden sonra diğer kamu kuruluşlarında 4B'ye göre çalışan yaklaşık 80 bin sözleşmeli memur kadrolu olacak.
 
Kurumlar ise şöyle :
 
* Özel İl kurumlarında (İl Özel İdarelerinde) 5302 sayılı ve belediyelerde 5393 sayılı Kanun ile görev yapan sözleşmeli personel.
 
* TRT'de 2954 sayılı Kanun'a göre görev yapan sözleşmeli personel.
 
* 3289 sayılı Kanun'un 30'uncu maddesi kapsamında, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nde görev yapan spor uzmanı ve antrenörler.
 
* Diyanet'teki 4B'li personel.
 
4B TARİHE KARIŞIYOR
 
* Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı başta olmak üzere, farklı kamu kurumlarında görev alan; 632 sayılı KHK'nın yürürlüğe girdiği tarihte atanmış, lakin fiilen göreve başlamamış olmaları nedeniyle kadroya geçemeyen personel.
 
* Yükseköğretim kurumlarının proje süresiyle sınırlı olarak görev yapanlar.
 
* Döner sermaye işletmeleri tarafından istihdam edilen sözleşmeliler.
 
Öte yandan, getirilen düzenleme ile 4B'li çalışan uygulamasına son veriliyor. Zaruri haller bulunmadıkça 4B'li personel çalıştırılmayacak.
 
Kadro Yasası Haziran'a Yetişir.
 
Sözleşmeli personel için bir süredir yapılan çalışma bir süredir devam etmekteydi.  Daha önce belediye çalışanları için bu çalışma sonradan diğer kamu kurumları için de genişletildi.

Düzenlemeye son hali verilmiş ve meclis süreci başladı. Bu yasanın Haziran ayı bitmeden çıkması beklenmektedir. 

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?