Manşetler

Buradasın: Fragmanlar » Sinema » Sümalanın Şifresi Temel Filminin Fragmanı Ve Bilgileri
 

Sümalanın Şifresi Temel Filminin Fragmanı Ve Bilgileri

Reklam

Sümalanın Şifresi Temel Filminin Fragmanı Ve Bilgileri Filmin Özeti
Temel Karadenizde yaşayan saf ve hayallerinin peşinden giden bir delikanlıdır e bu haliyle herkesin alay konusudur. Kalbinin sesini dinleyen beş parasız Temel, Trabzonun en bilindik ve zengin ailelerinden Yücesoyların kızı Zuhale aşık olur. Zuhali babasından isteyen Temeli Hıdır Yücesoy kapı dışarı eder.
Sevdiğine ulaşamayan ve hayalleri yıkılan Temel, arkadaşı Turgayın Sümela Manastırının çatısına çıkarak intihara giriştiğini öğrenir. Arkadaşını vazgeçirmek için manastırın çatısına çıkan Temel, Turgayı ikan etmek yerine kendisi de intihar etmeye karar verir. Onları çatıdan indirmeye çalışan polislerden Sümela Manastırında büyük bir hazine saklandığını öğrenen Temel intihar etmekten cayıp, bahsedilen hazineyi aramaya başlar. Bu sayede hem zengin olacak hem de Zuhale olan aşkını ispatlayacaktır.

Yapım
2011  -  Türkiye

Tür
Komedi,  Macera

Süre
90 dakika

Yönetmen
Adem Kılıç

Oyuncular
Altan Erkekli,  Salih Kalyon,  Gizem Güven,  Zafer Ergin,  Cansu Demirci,  Ruhi Sarı,  Alper Kul,  Ali Düşenkalkar,  Tarık Ünlüoğlu,  Necip Memili,  Duygu Şen,  Erdem Baş,  Aslıhan Güner,  Ayşegül Günay,  Ismail Hakkı ürün,  İsrafil Köse,  Azalia Abdurakhimova,  Haldun Açıksözlü,  Anastasiya Pavelyeva,  Gülenay Kalkan,  Seymen Aydın

Senaryo
Yılmaz Okumuş

Yapımcı
üçgen Yapım Evi,  Adem Kılıç

Filmin Fragmanı

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?