Manşetler

Buradasın: Sağlık » Şifalı Bitkiler » Tahinin Faydaları ve Yararları
 

Tahinin Faydaları ve Yararları

Reklam

Tahinin Faydaları ve Yararları

Yemekten sonra veya ara öğünlerde tadına doyulmayan tahin, birçok kişi tarafından sevilerek yenilmektedir. Özellikle kış aylarında ön plana çıkan tahinin çeşit çeşit faydaları bulunmaktadır. Bunların bazılarını bilseniz bile diğerlerini tam olarak bilmemeniz normaldir.

Çünkü birçok yararı içinde barındırarak vücudunuza dinçlik katmaktadır. Kullanıcıları ise bir kaç tane olduğunu düşünmektedir.

Tahinin yararlarından sizlere biraz bahsedelim;

  • E, C ve B vitaminlerini içerisinde barındırdığı için hücre yapısının bozulmasını engelleyecek güçlere sahiptir. Vücutta oluşan yaralar, bu sayede hızlı bir biçimde iyileşmektedir.
  • Kansere karşı koruyucu olduğu gösterilmiştir. Damar sertliğini, damar tıkanmalarını önler.
  • İdrar yapmakta zorluk çekenler için idrar söktürücü özelliği bulunmaktadır.
  • Çeşitli besinlerle birlikte veya ortamlar sonucu vücudunuza girmeyi başaran ağır metaller, radyasyon, zehirli bileşikler ve ilaçlarda bulunan toksinlere karşı vücudu direk korumaya almaktadır.
  • Yaş ilerlemesi sonucu olan hafıza kayıplarını önler. Kesinlikle etkisi olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
  • E vitamininin içeriği çok güçlü olduğundan vücut dirençlik kazanır. Seks hormonları artmaya başlar.
  • Yarım kilo biftek etinde bulunan protein, tahinde iki çorba kaşığıyla vücuda alınabilir. Bu açıdan çok tasarruflu bir tatlı türüdür.
  • Diğer besinler gibi çabucak bozulmaz. Sadece suyla temas etmesini önlemeniz yeterlidir.


Tahinin tadı size ağır gelse bile pekmezle karıştırıp muhteşem bir lezzet oluşturabilirsiniz. Macun kıvamına gelinceye kadar uzun karıştırınız.

Evlerinizde sofranıza renk katacak tahin, aynı zamanda bir ilaç olarak algılanabilir. Birçok faydasıyla birlikte sizi olumsuz problemlere karşı koruyacaktır. Doktorlar tarafından doğrulanan bu tatlıyı, hiç düşünmeden alabilirsiniz.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?