Manşetler

Buradasın: Sağlık » Genel Sağlık » Tansiyon Düşünce Ne Yapmalıyız?
 

Tansiyon Düşünce Ne Yapmalıyız?

Reklam

Tansiyon Düşünce Ne Yapmalıyız?

Kan basıncının ani ve tehlikeli düşüşlerinde olan tansiyon düşüklüğünde baş dönmesi ve baygınlık hissi olur. Genellikle beyne kan gitmediği için şuur kaybına bile yol açabilir. Ani olarak müdahale edilmezse beyin kanamasına kadar ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Tansiyonun düşüklüğünde küçük yada ağır bir durum geçirseniz bile can sıkıcı bir durumdur. Sürekli görülen tansiyon düşüklüğünde mutlaka doktora gidilmelidir.

Tansiyon hastası olabilme riskinizi unutmayalım. Sürekli olarak tansiyonları düşen insanlar ne yapmalı peki? İşte sürekli tansiyon düşüklüğü yaşıyorsanız kesinlikle doktora gitmelisiniz. Bunun yanısıra tansiyon düşüşünde tuz alımı bir miktar olsa da arttırılmalı. 

 
Bol bol su için!
Tansiyon düşüklüğünde bol bol su içmenizde fayda var.
Sık ve az yemeniz gerekir. Uzun süre boyunca kendinizi aç bırakmayın. Çünkü bu bayılma ve göz kararmasına neden olabilir.
Ayakta uzun süre kalıp kendinizi yormayın. 

Ani haraketlerden kaçının!
Birden bire uzandığınız yada oturduğunuz yerden kalkmayın. Özellikle yatarken ayağa kalkmada dikkat edilmeli. Ayağa kalkerken öncelikle oturmalı ve yavaşça kalkılmalı.

Çay ve Kahve içerken dikkatli olun!
Çay ve kahveyi çok tüketen biriyseniz bu oranı düşürmeniz lazım. İçerisinde bulunan kafein tansiyonu yükseltmektedir. Çay ve kahve tüketmeniz bile bu durumda önemli oluyor.
 
Kolalı İçeçeklerden Uzak Durun!
Kolanın içerisinde bulunan şeker ve meyankökünden dolayı tansiyon yükselir. Bu nedenle kola tüketiminize dikkat ediniz.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?