Manşetler

Buradasın: Haberler » Magazin » Teoman Müziği Bıraktı
 

Teoman Müziği Bıraktı

Reklam

Teoman Müziği Bıraktı

Teoman kendi resmi sitesinde bir açıklama yaptı ve müziği bırakacağını açıkladı .
İşte o açıklama ;

sevgili arkadaşlar; müziği bırakıyorum. ya çok çok uzun bir süre. ya da büyük ihtimalle, hiç dönmemek üzere. 3 eylül berlin son konserimdir.

anlatayım nedenini;
önce küçük bir açıklama; sanatçı denilen yaratık, dünyayla çözemediği bir sorununu başkalarına saçma gelecek bir işi çok önemseyerek halletme yoluna giden kişidir. benim durumumda gitar çalmak, şarkı söylemek vs. oluyor bu saçma iş. ama ben şarkı yazma işini hep çok önemsedim, onu hep kolladım. hayallerimdeki kahramanlarımla yarıştım, bu dünyaya inmedim bile. çok sevdiğim şarkılarımı yazdım.
hep olduğum kişi kalayım diye de çok uğraştım, çok çalıştım. bir kaç prensibim oldu, onları da kollamaya çalıştım. her zaman istediğim kadar iyi bir insan olamadım. ama çalıştım.
küçücükken bu ülkede rock müziğe dair bir hayal kurdum, nerede ne varsa takip ettim, ardına düştüm, her şeyini gözledim, inandım. hayal olduğunu bile bile.
neyse, işte bu hayal artık beni tatmin etmiyor. kendimi, arkadaşlarımı hayalkırıklığı içinde görüyorum. bir özgürlük ve gerçeklik duygusu peşine düşmüştüm, pozisyonum meğer onu temsil etmiyormuş. sadece sahnede yaşayabildiğim bir hayal bu çünkü. bir çok arkadaşımdaki hayal kırıklığı bende de var.
bu hayal beni tatmin etmeyince, önemli olmadığını bildiğim diğer bazı hayallerimi sembolik olarak şu önümüzdeki 1,5 senede gerçekleştirip müziği bırakayım bari dedim, daha da çok çalışmaya karar verdim. gizli tuttum kararımı, kimseye de söylemedim. hatta yalan bile söyledim çalışanlarıma.
ama bir süredir kendime bakıyorum ve çok yorgunum. o yüzden pes diyorum. böylece düzelmesi aslında çok uzun yıllar sürecek problemleri 1,5 senelik bir intihar saldırısına dönüştürmeyeceğim. gerçekte bir önemleri yoktu, hayatın gerçekleriyle uğraşmamak için hayal edilmiş şeylerdi. inanması her zaman kolay olmuyor.
böylece, boşu boşuna kendimi de, çalışan dostlarımı da yormamaya karar verdim. kendimi yorarken, onları da çok yordum, üzdüm. çok teşekkür ederim hepsine .
sizlere de.

bu bir hüzün yazısı değil, bir rahatlama yazısıdır.

-teoman

1. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Teoman Müziği Bıraktı

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 
şindar - 05.08.2011 - 21:56
ismail yk varken ona mı kaldı :D
nihal - 04.08.2011 - 22:35
isabetli bi karar almıs
ekin - 04.08.2011 - 22:34
hayatının sonuna kadar bu işi yapacak değil ya
melek - 04.08.2011 - 22:34
yaşadığı camianın ne kadar saçma ve gereksiz olduğnu müziğin para ile yapılamayacağını anlatmaya çalışmış
duygu - 04.08.2011 - 22:33
ya ne biçim konusuyorsunuz :S ne guzel yapıyodu iişni
serpilll - 04.08.2011 - 22:32
ii yapmıs aslında hergun birileriyle magazinlerdeeeydi
bugra - 04.08.2011 - 22:32
isabetli karar vermiş zaten doğru düzgün bi çalışması yoktu :D