Manşetler

Buradasın: Haberler » Yaşam » Toki Evlerine Başvuru Nasıl Yapılır
 

Toki Evlerine Başvuru Nasıl Yapılır

Reklam

Toki Evlerine Başvuru Nasıl Yapılır

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler TOKİ evlerine nasıl başvurmalıdır? Sizlere bu konu hakkında detaylı bilgi sunacağız. TOKİ evlerinden birine yerleşmek için bulunduğunuz ilden başvuru yapmanız gerekmektedir. Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekmektedir. 

 
TOKİnin konutlarının olduğu yerde bir sene oturmanız gerekmektedir. Oturduğunuz yerde en az 1 yıl ikamet ediyor olmanız gerekir. 
 
En önemli şartı ise daha önce konut almamış olması yada kredi almamış olması lazım. Fakat bu durum şehit aileileri, dul, yetimler için muaf tutulmuştur. 
 
Herhangi bir yerde kendi adına kayıtlı konut yada tapu olmaması gerekmekte.
 
Başvuru yapabilmeniz için 25 yaşından büyük olmanız gerekir.
 
Başvuru yapan kişinin aylık gelirinin 2600 TLyi geçmemesi gerekmektedir. Fakat bu durum İstanbul ve Ankara gibi büyük bir şehirde kalanlar için 3600 TLdir.
 
Aile bireylerinin sadece tek bir kişi başvurabilir. İkinci bir kişinin başvuru yapması sonucunda ilk kişinin başvurusu dikkate alınmaktadır. İkinci kişinin başvurusu kabul edilmemelidir. 
 
TOKİye başvuracağınız yerler konutun yapıldığı bölgelerin merkezindedir. Size en yakın TOKİ konutları için başvuru merkezlerine giderek kayıt işleminizi yapabilirsiniz.

Ayrıca TOKİ internet sitesinden bilgi alabilirsiniz. Eğer buradan yeterli bilgi alamadığınızı düşünüyorsanız Alo 150yi arayarak konutlar hakkında geniş bilgi alabilirsiniz. 

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?