Manşetler

Buradasın: Program indir » Güvenlik » Tor Browser indir
 

Tor Browser indir

Reklam

Tor Browser indir

Tor Browser IP adresinizi gizleyerek değişik bilgisayarlar ve ülkelerden girmiş gibi gösteren, aynı zamanda ülkemize yasaklanan web sitelerine de rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz. Youtube gibi bir çok web sitesin Tor Browser ile herhangi bir işlem yapmadan girebilirsiniz. Bu yazılım ayrıca kişisel bilgilerinizi de gizleyerek sizlere güvenli bir sörf imkanı sağlıyor.

Farklı kaynaklar tarafından gözetlenebilecek veya izlenebilecek olan ağ trafiğinizi ve bilgi alışveriş istatistiklerinin korunması için güçlü bir kalkan görevi gören yazılım , içerisinde yer alan çeşitli özellikler ve araçlar yardımıyla olduğunuz yeri gizlemenin dışında online bilgilerinizi ve internet geçmişi bilgilerinizi de gizler.

Sanal sunuculardan kurulu olan ağ temellerine dayanan Tor Browser , bu sayede internet üzerinde anonim bir şekilde gezinmenize ve istediğiniz tüm sitelere yasaklara veya engellere takılmadan giriş yapmanıza izin verir . Tüm dünya üzerinde yer alan çeşitli sunucularla farklı kurallar ve algoritmalar kapsamında bilgi alışverişinde bulunan tarayıcı , tüm trafiği farklı kaynaklar üzerinden aldığı için takip edilmesi neredeyse imkansızdır .

Firefox'un özelleştirilmiş bir sürümünü kullanmak olan Tor , VIDALIA adında basit ve kolay kullanılabilir bir kullanıcı arayüzüne sahiptir . Bu sayede her seviyeden kullanıcı tarafından rahatlıkla kullanılabilecek olan yazılım , özellikle daha önce Firefox'u kullanarak kullanıcılara çok daha tanıdık gelecektir .

Kolay ve sorunsuz bir kurulum işleminin ardından tarayıcı kullanarak başlayabilmeleri için öncelikli olarak gerekli yerel ağ ayarlarını yapmalı veya otomatik ayarları kullanarak Tor ağına bağlanmalıdır . Bu söylediğim işlemleri kurulum sonrası karşınıza gelecek olan arayüz üzerinde bir iki tıklama gerçekleştirebilmek ve Tor ağına bağlamak ardından otomatik olarak açılacak olan Tor browser'ın hemen kullanmaya başlayabilirsiniz .

Bahsetmiş olduğumuz tüm bu özellikleri bir araya getirdiğimiz zaman , internette özgürce sörf yapabilmek ve engelli sitelere girebilmek için kullanabileceğiniz en etkili ve güvenli web tarayıcılarında biri olarak dikkat çeken Tor Browser , tüm bilgisayar kullanıcılarının arşivinde yer alması gereken programlardan bir tanesi .

Tor Browser indir

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular