Manşetler

Buradasın: Haberler » Magazin » Tuncel Kurtiz Hayatını Kaybetti
 

Tuncel Kurtiz Hayatını Kaybetti

Reklam

Tuncel Kurtiz Hayatını Kaybetti

Ünlü Sinema ve Tiyatro oyuncusu Tuncel Kurtiz 77 yaşında hayata veda etti. Kurtiz sabah sporundan döndükten sonra, Etiler'deki evinde düştüğü belirtildi.

Hastaneye kaldırılan Kurtiz’in tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı öğrenildi. Polisin evdeki incelemesi devam ediyor.

Kurtiz için yarın Harbiye Muhsin Ertuğrul sahnesinde anma töreni yapılacağı bildirildi.

1936 yılında Kocaeli’de doğan Tuncel Kurtiz, bir süre hukuk fakültesinde okudu ancak oyunculuğu tercih etti. 1959 yılında Dormen Tiyatrosu’nda oyunculuğa başlayan Kurtiz, senaryosunu Yılmaz Güney’in yazdığı, Zeki Ökten’in yönettiği, Tarık Akan ve Melike Demirağ’la birlikte başrollerini paylaştığı 1978′de yapımı “Sürü” filmiyle adını geniş kitlelere duyurdu. Ardından birçok film ve tiyatro oyununda rol aldı. Tuncel Kurtiz, 1981 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Senaryo” ödülünü Nurettin Sezer ile birlikte kaleme aldığı “Gül Hasan”la kazandı.

Son dönemde dizilerde de oynayan Tuncel Kurtiz, “Ramiz Dayı” karakteriyle dikkat çekti. Son olarak Muhteşem Yüzyıl dizisinde “Şeyhülislam Ebu Suud Efendi” rolünü canlandırdı. Sanat yaşamı boyunca birçok ödüle layık görülen Tuncel Kurtiz, 48′inci Altın Portakal Film Festivali’nde “Yaşam Boyu Onur Ödülü” aldı. Kurtiz, oyunculuğunun yanı sıra seslendirmede de başarılı yapımlara imza atmıştı.

Ezel Dizisinden Tuncel Kurtiz Sahneleri:Ramiz Dayı Ölüm Sahnesi:

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?